| AnaPisicutza a întrebat:

Am 14 ani.Am fost cu un baiat de 14-15ani,am stat impreuna 2ani.El acum ar vrea sa facem pasul cel mare,dar eu nu prea as vrea, fiindca exista riscuri mari si nu vreau vreo "bucurie".Ce ziceti sa ma bag?

Răspuns Câştigător
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu la 14 anisori iubeam nebuneste dar nu m gandeam la asa ceva.m jur! laughing nici nu stiu daca stiam ce inseamna rolling on the floor. o sa iubesti draga Ana foarte mult..acum invata sa iei capacitate si si sa intri la liceu in caz ca nu ai intrat si lasa pasul cel mai mare ca un baiat de 15 ani n are minte si nu stie ce insemna o fata virgina si nu te va respecta. uite eu am 20 si sunt virgina..deci.:* asteapta si tu pana la ro 17 18 sa te dezvolti sa te faci "buna" smug sa gasesti baiatu potrivit sa te iubeasca, un baiat destept frumos si bineinteles mai mare.o sa ai 'bucuria" aia daca o faci ca el nu o sa stie sa se opreasca.vei vedea. faci ce vrei.dar noi toti de la TPU spunem sa nu faci pasul asta ca vei regreta..maxim am spusss :* Te pupam si ai grija :*

35 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inca esti mica.Nu face ceva acum ce ai sa regreti mai tarziu.Mai asteapta.

| Nolkyz a răspuns:

Daca tu nu vrei, nu o face. Nu e dupa el, e dupa tine. Daca nu te simti pregatita si o vei face acum, vei regreta mai tarziu.

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Ma bucur sa te vad ca macar te-ai gandit inainte sa iti incepi viata sexuala.La minori nu este deloc recomandat, fiind in unele czuri chiar interzis. Daca stii ce este bine pentru tine, nu o face.La revedere si sper ca te-am ajutat!

| unknownn a răspuns:

Baga-te fata mami, daca esti proasta baga-te ca n-ai nimic de pierdut. Sa nu vii dupa aia aici cu chestii de genul "pot sa raman insarcinata ca nu mi-a venit menstruatia luna asta, baiatul zice ca nu s-a terminat in mine da eu nu stiu ce sa cred ca-s cam proasta asa de felul meu".

| Vix999 a răspuns (pentru unknownn):

Sa nu uitam clasicul: s-a despartit de mine, eu nu-l pot uita, nu pot sa traiesc fara el, cum sa fac sa-l recuceresc? Mentionez ca a fost primul baiat din viata mea. straight face

Tu esti mult prea mica pentru sex! Scurt si la obiect. Nu ai voie la 14 ani sa faci sex! Abia pe la 17 ani poti incepe sa te gandesti la penisi si alte nebunii.

| STFm a răspuns (pentru unknownn):

Da si asa a si fost...rolling on the floor)
O alta intrebare de a ei e daca dupa primul act sexula vaginul trebuie sa fie negru... Bravo fata!

| MadRaven a răspuns:

Daca te protejezi nu cred ca sunt riscuri.Important e ca tu sa fii pegatita fizic si psihic pentru asta. Daca tu crezi ca merita sa faci asta, atunci fa-o, altfel toata viata te vei intreba cum ar fi fost daca ai fi facut-o
Baftă!

| ArrianaM a răspuns (pentru MadRaven):

What? ce ai patit? E mult prea mica pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omg, ai 14 ani FEMEIE!
" te bagi ", dar n-ai timp toată viaţa? Ce crezi că dacă nu o faci acum ai să mori virgină?
Gândeşte-te dacă eşti pregătită psihologic, poate rămâi cu sechele laughing.

| FearOfTheDark a răspuns:

Toti tipii la varsta asta viseaza sa captureze o fata, sa o faca sa aiba incredere in el si gata:sex! NU e chiar asa laughing.Eu iti zic sa nu o faci.Ai toata viata inainte.Si pana la urma nu e de joaca.Adica acum faci ce vrei dar multi ar zice NU la aceasta "oferta".
Cred ca treaba asta nu e ca in jocuri: nu risti nu castigi.Mai asteapta 2 ani(sa zicem 3 dar nu mai ai rabdarehee hee )

| Larisssaa a răspuns:

Nu te băga, eşti prea mică.winking

| lolylolypops a răspuns:

Nu, in niciun caz!
Daca ti-a propus asta de la varsta pe care o ai e clar ca nu te iubeste si a vrut doar sa-si bata joc de tine, dupa parerea mea chiar nu ar trebui sa faci ceea ce vrea el, eu daca as fi in locul tau as termina-o cu el definitiv!

| Eus3b1u995 a răspuns:

Esti prea ''frageda'' ma-i asteapta 1 an sau 2.

| SecretLady91523 a răspuns:

Nu trebuie sa te simti intimidata de el. Spune-i clar ca nu vrei sa faci acest pas inca pentru ca ai toata viata in fata. Ar trebui sa fiti sinceri unul cu celalalt si sa spuneti cam ce asteptati fiecare de la aceasta relatie... Corpul tau este inca in dezvoltare, nu este varsta normala pentru acest pas. Sper ca te-am ajutat. Take care:*

| SoloPC a răspuns:

Nu cred ai toata viata in fata.

| aryenutzaa a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci acest pas deoarece corpul tau nu este inca dezvoltat si e pacat.

| αlεxTzure a răspuns:

Mai asteapta inca 2-3 ani pentru. ca esti prea nedezvoltata.
Daca iti doresti asta foloseste Prezervativ Durex Extreme Placere Pana La Capat big grin

| Mariiuta a răspuns:

Transmite.i din partea mea ca.i prost cu diploma si trofeu.cum sa.ti ceara asa ceva la varsta asta?laughing

| MeandYou123 a răspuns:

Mai asteapta.Singura ta teama este sa nu ramai gravida... jalnic.

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Te risti foarte multstraight face..eu cred ca ai toata viata la dispozitie...te poti face cu un copil si s a dus viata ta libera, adica o sa schimbi pampersi! crede ma, mai bine te ai feri! Te pup:*..bafta:*

| mkmk a răspuns:

Toti baieti la varsta asta numai asta viseaza.

| spekeps44 a răspuns:

In Romania poti face sex de la 15 ani(legal). dar sfatul meu e sa faci sex cu un baiat mai mare prima oara pentru ca prima oara e mai dificil.

| Adeluuuu a răspuns:

Esti mult prea mica! La anii tai ar fi normal primul sarut nu "pasul cel mare"

| unumh a răspuns:

Mai asteapta!

| yonutzzz95 a răspuns:

Nu te baga asteapta ca ai toata viata in fata

| alicris a răspuns:

Sunt intr-o situatie asemanatoare, adica si eu astept momentul ala... dar iubita mea nu e pregatita.Eu zic sa ma astepti sa nu te grabesti, macar pana la 16 ani cand vei fii pregatita fizic... acum nu stiu e alegerea ta dar eu mi-am exprimat punctul de vedere big grin

| Shadow275 a răspuns:

Esti inca mica pentru a face pasul acesta. SUnt sanse sa-ti para rau mai tarziu. In opinia mea nu pari pregatita. Traieste-ti copilaria! :*

| Cojocaru_Dragos_1994 a răspuns:

S-au inventat prezervativele desteapt-o!

| LooveYou a răspuns:

Poi trebuie sa ii spui sa vorbesti cu el. intr-adevar au trecut 2 ani, se poate intampla sa ai o bucurie asa cum zici tu doar daca nu folosesti prezervativ.Eu zic sa mai astepti putin sa stii ca poti avea incredere in iubitul tau, nu te grabi ai destul timp si pentru asta. u bucurate de ce ai acum kiss Dar faci ce simti oricum.Bafta in a lua cea mai buna decizie kiss te pup `

| LaAURAa a răspuns:

Hei, nu exista riscuri cand stii ce faci. iti trebuie cateva notiuni ca sa stii despre ce este vorba! nu te indemn decat sa te informezi! folosesti prezervativul intotdeauna, iei contraceptive, igiena este importanta! increderea unuia in celalalt la fel! tu decizi ce vrei sa faci cu corpul tau, dar stii despre ce este vorba? da, te poti alege cu boli de trasmisie sexuala, sau cu o sarcina, dar mai mult de atat daca nu exista conexiunea de iubire intre voi- fiind la varsta de 14-15 ani, inca nu cred ca aveti maturitatea sentimentelor, e mai mult o joaca intre voi, sau poate ma insel, e doar o parere intr-un final! deci informeaza-te, informatia nu strica niciodata!

| RoxanaCreatza a răspuns:

"Sa te bagi?" adica? sunt de acord cu raspunsurile anterioare esti prea mica inca sa faci pasu asta si nici prietenul tau nu e asa mare happy eu zic sa nu "te bagi" pentru ca s-ar putea sa regreti mai tarziu crede-ma am simtit-o pe pielea mea si in cazul in care chiar vrei s-o faci, documenteaza-te foarte bine inainte eu nu am facut asta si am avut de suferit in orice caz foloseste prezervativ sunt riscuri foarte mari!

| DDii a răspuns:

Nu, mai bine ii explici cu frumosul ca inca nu esti pregatita! daca tine cu adevarat la tine vva mai astepta pana cand iti vei dori asta. ai grija! bafta!