| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani iar testiculul meu stang este foarte putin umflat. Totul a inceput la scoala cand ma apucat durerea din senin. Era o durere mare dar a durat doar o zi. Acum nu mai am acea durere dar ma doare putin daca stau in anumite pozitii si se vede ca este cu putin mai mare decat cel drept. Am de gand sa merg la doctor dar intrebarea mea este : Daca ati trecut prin asa ceva, cum a fost la doctor? Cu ce ati fost diagnosticati? Ce vi s-a spus? Vreau sa vad niste povesti. Multumiri in avans

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca nu-i de stat pe ganduri, asta nu este o poveste de zi cu zi iar daca ajungi foarte tarziu la medic, posibil sa nu s emai poata face nimic pentru tine, pierzand testiculul.
Sincer, nu astepta raspunsuri pentru ca ce ai patit tu nu este un caz atata de frecvent si sansele ca cineva care a patit asta sa fie taman pe TPU, sunt ffffff mici. Fugi la medic si vezi ce problema ai sa nu-ti afecteze si celalalt testicul si sa-ti faca viata un iad!

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa consulti de urgenta un medic(de familie sau specialist in asemenea probleme).

| seth2016 a răspuns:

Buna,
>> Am de gand sa merg la doctor
Nu stiu ce inseamna am de gand. Daca a fost o torsionare este o urgenta si nu e de glumit cu ea.

Bafta!