| raloosc a întrebat:

am 14 ani si de curand am cunoscut un baiat de 20 de ani de care m-am indragostit. El are prietena de 2 ani jumate, dar relatia lor scartaie pentru ca ea e cam geloasa. Ideea e ca noi vorbeam in fiecare noapte pe mess in vacanta si inca mai facem asta doar in weekend, dar de la un timp am inceput sa iesim foarte des doar noi doi. Si el m-a sarutat de 2 ori in iesirile astea, dar faza e ca el a insistat foarte tare. Ultima nostra iesire a fost cu rolele acum cateva zile si s-a purtat cu mine ca si cum am fi fost combinati adica ma tinea in brate, sa musca de gat, ma pupa, ma tinea de mana si multe alte chestii... Unele prietene nu sunt foarte de acord cu relatia mea, dar pur si simplu nu pot sa ma abtin sa nu ies cu el, mi-e aproape imposibil. Si nu as vrea sa sufar foarte tare din cauza asta... eu stiu ca nu prea se poate sa fie ceva serios intre noi din cauza diferentei de varsta in primul rand si din cauza distantei pentru ca el merge la facultate in galati si vine doar in weekend. Vestea buna dar si proasta este ca mi-a spus ca si el ma place. Ce parere aveti? Astept niste sfaturi. pooop:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stii cand vei suferi cel mai tare? Cand vei iubi cu adevarat un baiat si alta va aparea si el te va insela cu ea fiindca relatia voastra i se pare ca "scartie". Sa stii ca ceea ce faci tu acum este un gest extrem de urat si, fiindca in lumea asta exista o dreptate si o plata care ne ajnge pe toti, iti vei plati fapta cand iti va fi mai greu.

26 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, stiu ca e cam dificil pentru ca il iubesti si stiu ce inseamna a iubi, dar nu cred ca e bine in primul rand pentru tine sa continui asa, nu esti tu rezerva lui, daca chiar ar tine la tine, ar lasa-o pe iubita lui cu care e de atata timp, dar nu a facut-o, deci inseamna ca tine la ea din pacate pentru tine, nu e vorba de varsta ca nu conteaza varsta, dar mai bine iti cauti un baiat care sa nu fie ocupat si care sa te iubeasca sincer, bafta.

| CevaNormal a răspuns:

Hey stii ca nu e chiar bine ce faci tu.............toti au dreptate, esti inca prea mica sa spui ca esti indragostita foc de acel baiat, dar intr-un fel sau altul strici un castel faurit timp de 2 ani si ceva, nu e bine si nici nu e frumos. Trebuie sa astepti cind va fi terminata total relatia lor, el pur si simplu putin e cam saturat de prietena lui, si vrea ceva nou, ceva fresh, ceva virgin, neexplorat. Gandeste-te si la viitor putin ca nu prea miroase a fericire la voi. Oricum daca e sortit sa fii cu el, ai sa fii, ai putina rabdare, sa nu fie un preludiu fals.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Pai la 14 ani nu prea cred ca asta se numeste iubirewinking si mai ales..gandeste-te ca el nu-si va lasa niciodata prietena de 2 ani pentru un copil de 14 anistraight face
pune-te si tu in locul acelei fete si vezi daca ti-ar placea si tie ca dupa 2 ani de relatie sa vina alta sa iti fure iubitul si vei gasi singura raspunsul... pa pa!

| liz23 a răspuns:

Buna. povestea ta este povestea unei prietene... dar nu o sa te compar cu ea.Ai zis ca sunt impreuna de ceva timp... el iti spune ca "scartaie" dar mentine relatia ca fiind actuala. E normal sa-ti spuna ca nu merge relatia ca sa te faca sa-l astepti in fiecare weekend. Iti face bine sa te gandesti ca in cursul saptamanii are pe cineva in brate si in weekend pe tu? Suna penibil dar cam asa e. Fiind mai mare stie cum sa-ti vorbesca, cum sa folosesca anumite gesturi ca tu sa-l crezi in tot ce zice. Spui ca nu vrei sa le strici relatia...sincer oricum nu se va intampla datorita tie... dar unde ramane respectul tau fata de tine cand te complaci sa fi pe locul doi? Bucura-te de anii care ii ai... bucura-te de prietenii tai, de anii de scoala atat de frumosi.Nu te agata de primul care stie sa-ti spuna ce vrei tu sa auzi.In ultimul rand gandeste-te ca roata se intoarce...si ce faci tu acum... o sa ti se intample si tie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea deschide bine ochii pana nu e prea tarziu. Diferenta de varsta e prea mare ai doar 14 ani, la varsta asta pe primul loc e scoala nu dragostea. El e matur, are o prietena, daca ai fi in locul ei ti-ar conveni? Daca a inlocuit-o pe ea dupa 2 ani jumatate, nu crezi ca te poate inlocui si pe tine? Probabil ca esti frumusica, bine dezvoltata, dupa ce iti v-a castiga increderea vei vedea adevarata lui fata atunci cand v-a trece la anumite propuneri...

| Georgiana2905 a răspuns:

As fi preferat sa vad inca o intrebare pentru ajutor de teme. Deci se observa bine ca tineretul din ziua de azi e dus la vale rau de tot. Vreti teme facut, vreti totul de-a gata si in plus i sfaturi care pot duce la o problema uriasa - moda copiilor cu copii. E frumos sa te indragostesti si sa ai o relatie. Te face sa te simti iubita si protejata dar scumpa mea ai numai 14 ani si ai o viata inainte. Nu te grabi in a avea o relatie. De la muscatul de gat se poate ajunge f usoar si la mai mult si fi sigura ca nu e el un asa expert incat sa stii ca esti pe deplina incredere si siguranta. Ai grija ce faci si ce decizii vei lua. Nu uita ca altele iti sunt prioritatile.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Scumpa mea te inteleg bine cum te simti dar acest baiat e cam mare. Adevarul e ca o sa vrea sa se culce cu tine iar la varsta ta nu e normal, te poti inbolnavi. Daca prin absurd el vrea ca cand o sa facu18 ani sa te mariti cu el? E mare si iti zic ca nu s-ar uita la tine, el 20 tu 14. E absurd, unii baieti nu se uita la fete mai mici decat ei cu 2 ani, dar 6? Sunt multi baieti pe lumea asta, dar tu ar trebui sa te axezi pe invatat si poti cunoaste si asa baieti.Iti faci un viitor cel putin.

| theodoraafi a răspuns:

Ai grija sa nu isi bata joc de tine pentru ca baieti peste 18 ani isi doresc numai o relatie sexuala. diferenta de varsta este destul de mare si el poate intra la corupere de minori.

| Crs a răspuns:

Hai sa analizan problema laughing Tu 14 ani... el 20. etu esti in scoala generala, el la facultate in alt oras... si sa nu mai zic ca are prietena de 2 ani jumate! si el cand ti-a spus ca relatia lor nu prea mai merge l-ai si crezut? pe baiat il duce capu` cum sa te vrajeasca! te minte pentru a putea obtine ceva de la tine. pentru distractie. are prietena de mult timpu,. nu fi fraiera ca n-o va parasi! si sa stii ca gresesti mult pentru ca stai cu el stiind ca are prietena. pentru ca fata cu care e nu are nicio vina saraca ca nesimtitul ei de prieten se distreaza cu altele. gandeste-te ca odata si odata fata aceea va afla ca a fost insela. inchipuie-ti cum se va simti...

| lencikk a răspuns:

Mai eu nu sunt in stare sa iti spun ce sa faci aici depinde in primul rand ceea ce simti tu si prietenul tau ...este adevarat dif, de varsta dintre voi 2 este cam mare...nu conteaza ce spun prietenii tai cont. parerea ta despre tine...eu te sfatuiesc sa vb serios cu el si sa ii spui ce are de gand cu voi 2...asa ar fi cel mai ca... dar pana iubirea nu e prea mare incearca sa iti cauti al prieten...adica el o sa vrea intr-un tarziu sa faceti dragoste ca sa spun asa iar la varsta ta tu nu esti pregatita nici fizic deoarece riscul de cancer de col uterin este ff ridicat si nici psihic deoarece daca ramai insarcinata nu cred ca vei fi fff fericita la varsta asta... dar am mai spus depinde cat de mult te iubeste si cat te poate astepta... te pwpacesc dolche kiss si sa ne spui si nua ce ai hotaray... Sper ca te-am ajutat

| frumusica80 a răspuns:

Cred car fi bine sa-l uiti.nu-i probema de diferenta dar cred ca el stie multe de dragoste si alte chesti sicred ca tu nu sti multe lucruri.ar trebui sa-l uiti nu-i de nasul tau si eu nu stiu ce baiat. dar nu-i normal ca un baiat de 20 de ani sa anebuneasca o fetita de 14 te rog sa ai grija ca lumea e rea te pup paaaaaa

| AllenTJ a răspuns:

Esti cam mica fetito, si eu am 20 de ani, dar macar am cap, nici nu m-as gandii la sex sau altceva cu persoane de varsta ta, mi se pare de-a dreptu scarbos, el vrea de la tine doar sex, sa iti intre in cap, nu dragoste. De dragoste o sa dai si tu cand mai cresti, ai grija sa nu patesti altceva. succes

| anonim24 a răspuns:

Cum poate vrea ceva serios de la tine cand el este inca cu fata aia? pune-l sa se hotarasca si nu te lasa sa te culci cu el, si le dau dreptate tuturor, daca e sa aveti ceva impreuna tu ai impresia ca el o sa vrea sa se casatoreasca pe 30 de ani? nu vad viitor intre voi.Au fost si sunt cazuri cand chiar au ramas impreuna dar totusi la varsta ta sa te gandesti la asa ceva e o prostie.Eu la 12 ani ma jucam cu papusile si visam sa invat bine sa ajung cineva, si crede-ma ca nu am ajuns rau

| rabbit a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa renunti la el din mai multe motive...1.este mult prea mare si o sa vrea mult mai multe de la tine, ceea ce tu nu esti in stare sa ii oferiwinking 2.esti pe cale sa strici o relatie de 2 ani de zile care cred ca era serioasa... 3. tu nici macar nu stii ce e aia dragostewinking asa ca sfatul meu renunta la el.incearca sa te limitezi la ce e pentru tinewinking

| ButterFly_8644 a răspuns:

Cu siguranta ai sa suferi happy
Si probabil daca e cu fata aceea e de 2 ani happy totusi o iubeste straight face sau macar tine la ea. chiar daca te "place" pe tine, ii va fi greu sa renunte la relatia actuala. Si ai grija ca uneori roata se intoarce happy si nu ti-ar conveni sa fii in locul acelei fete. candvawinking Totusi ai 14 ani, el 20 si nu e la varsta in care sa vrea doar sarutari si imbratisari laughing. mai mult ca sigur.
Ai grija ce faci!

| laurahl_7225 a răspuns:

Tu nu iti poti lua gandul de la el pentru ca ai 14 ani si fiind printre primii tai 2 prieteni, sau poate primul e normal sa fii atat de aiurita dupa el, sa te gandesti toata ziua ca te'a pupat pe gat. dar o sa vrea mai mult (sa se culce cu tine), si stai tu linistita ca nu te mariti cu el. daca ar dori sa se casatoreasca cu tine s-ar gandi sa te pastreze pentru mai tarziu, sa fii matura fiziologic. eu spun sa ma asculti si sa iti axezi atentia asupra scolii (stiu ca suna plictisitor), eu am 22 ani si sunt casatorita, si regret ca nu pot da timpul inapoi ca sa nu fac aceleasi greseli pe care esti tu pe cale sa le faci. asa ca nu ii mai da atentie, te rugam mult. (noi, membrii TPU).

| xxx_3187 a răspuns:

Avand in vedere diferenta dintre Irinel si MOnica e ok doar 6 ani intre voi.

| Miruna3094 a răspuns:

Incearca doar sa isi bata joc de tine mai bine la ai uita dc nu vrei sa suferi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu generală, el... facultate. M-am prostit, am rămas în urmă rătu.
Un calcul elementar. 20-14=6. Deci o diferență de 6 ani. Asta ar însemna ca un băiat de vârsta ta să stea cu o fată ce de abia a terminat grădinița. Mișto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plina lumea de pedofili fratilor.educativa fetele si stapanitile hormonii ca uitati-va si voi cate gaste pe TPU.chiar si mai mici.si ne mai miram ca sunt pline puscariile si cabinetele medicilor ginecologi.ma fata. ce parere are mamica si taticul tau de ce faci tu? sunt sigur ca ei nu stiu si nici nu te cred in stare.fiindca esti un copil. da learati tu lor. nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 14 ani si am un prieten de 19 ani... avem 3 luni si 3 saptamana... a jurat ca nu mi.ar face rau nikiodata si daca am probleme ar fy in stare sa faca orice...deci te inteleg destul de bine... eu zic sa mergi inainte dar daca e mai golan ar trebui sa il cam tzii sub papuk...al mew a fost si asa am facut... acum am reusit sa il cumintzesc...si jur ca nu mint...bafta...pupici:*:*...aaaa...si lasa lumea...asculta.ti inimawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa lupti pentru el, si eu am o relatie cu un baiat de 23 de ani si eu am 16 ani dar dk va iubiti... dragostea anvinge totul:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E decizia da trebuie sa te candesti foarte bine poate sa iasa frumoas dar poate sa iasa si urat... sper ca decizia ta sa fie una buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bbuna

| raloosc explică:

Eu nu am de gand sa le stric lor relatia... nu sunt genulwinking voiam sa va stiu parerea... ce ar trebui sa cred? imi spuneti ca el se poarta asa doar pentru vrea cv,, fresh"? eu am inceput sal cunosc destul de bine si nu stiu ce sa zicc... pup

| senelnu a răspuns:

Poti sa "pup" tu cat ai mancat?
treaba cu varsta nu are importanta
dar fi atenta ca el e cu una si umbla cu alta (tu), o sa gaseasca una mai tare ca tine. Ghici ce o sa faca? Ghici cum o sa te simti?
Daca vei suferi foarte tare sau doar putin depinde de tine.