| Teresaaa a întrebat:

Am si eu o relatie de 4 ani, iar in ultimul timp a inceput sa scartaie din cauza prietenilor, distantei, Facebook-ului pentru ca el nu vrea sa renunte la el. Prefera sa puna distanta intre noi mai putin cu alti, daca ma deranjeaza ceva si zic sa discutam imediat imi da raspunsul ca n-avem ce sa vorbim. Daca ii zic sa terminam relatia daca nu ne rezolvam problemele incepe sa faca imposibilul sa nu ne despartim.Ce parere aveti, astept raspunsuri sincere

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si eu, trebuie discutate mai multe. De la inceputul anului si pana acum de cate ori v-ati intalnit? in ce priveste anturajul iti dau dreptate

| Teresaaa explică (pentru anonim_4396):

Poi ne intalnim 3-4 luni pe an straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru Teresaaa):

Asta nu este relatie mai, tu faci ce si mai bine dar mai rau suferi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste serios cu el! Daca nu vrea,ia atitudine si spune-i ca e mai bine s-o incheiati!
Spune-i ce te deranjeaza,spune-i ce ai pe suflet si cum ai vrea sa decurga lucrurile.
Dar,trebuie sa tii cont si de parerea lui. De ce sa renunte la facebook? De ce nu iti faci si tu? Unele persoane pot renunta greu,pentru ca, a devenit o obsesie pentru multi.
Respecta-i decizile,la fel cum si el le respecta pe ale tale.
Comunicarea e cheia. Fara, e jale.
Deci, acum, cel mai bine ar fi sa vorbiti serios, serios si sa vedeti ce asteptari aveti unul de la celalalt.
Daca nu puteti purta o discutie civilizata, poate e mai bine sa luati o pauza!

| BlueViP a răspuns:

Desparte-te de el si lasa-l sa lupte ca sa te aprecieze, da-i raspunsuri gen nu avem ce discuta si poarta-te cum se poarta el. Daca te iubeste va lupta.

| AnneღU a răspuns:

Adevarul e ca, din cauza multora din jur se strica unele relatii. A, si nu e deloc bine daca el evita sa discutati! Pai acuma, daca este intr-adevar ceva ce te deranjeaza la prietenii lui, sau acorda mai multa importanta lor decat tie, eu zic sa incerci si tu sa il ignori si vei vedea reactia lui, adica cat ii pasa. Nu e bine daca doar unul trage de relatie si observa ca se duce de rapa, dar trebuie sa te gandesti ca e o relatie de 4 ani, nu cred ca iti va fi usor sa dai cu piciorul! Si totusi, el v-a trebui sa isi dea seama singur ca e pe cale de a te pierde daca nu isi revizuieste atitudinea fata de tine. Fa-l sa simta asta, ca te-ai saturat sa nu iti mai acorde atentia necesara, arata-i ca nici tu nu esti mai prejos si stii sa te pui pe primul loc. Probabil stie ca ai o slabiciune la el si de aceea face toate astea thinking Acuma tu stii mai bine, daca se merita sa fii tu cea care face mereu compromisuri sau vei incerca sa-i arati ca comportamentul lui te-a schimbat si pe tine. Bafta!