| deadman a întrebat:

Hey! Plac o fata din liceu mai mica cu un an. Am intrat in vorba cu ea acum 2 saptamani, dar de atunci nu am mai vb decat pe facebook de cateva ori si ne-am mai salutat prin liceu, dar o data am dat peste ea si prietena ei in autobuz si cand m-am dus la ea,(ea statea cu spatele vorbind cu prietena ei) s-am intors cu totul spre mine si a inceput sa zambeasca, dar mi-a sunat telefonul si nu am putut sa vorbesc cu ea. in weekend am fost undeva cu cativa prieteni si joia trecuta am invitat-o pe ea si prietena ei sa vina cu noi, dar a zis ca ele sunt plecate si nu pot. De atunci nu am mai vorbit cu ea pe facebooksi am mai salutat-o o singura data, luni, la scoala, iar azi in statia de autobuz era cu prietena ei, eu am trecut pe langa ea cu prieteni mei dupa mine, dar am vazut-o mai tarziu...si se uita la mine, iar in autobuz vorbeam cu prieteni mei si am observat ca se uita la mine, la un moment dat i-am facut cu mana, dar atunci si-a intors capul in cealalta parte, si dupa iar se uita la mine. Ce parere aveti? Ce sa fac in continuare?

1 răspuns:
| MadalinaBoca a răspuns:

Fi putin mai curajos. Vorbeste mai mult cu ea. E destul de limpede ca te place. De ce sa pierzi vremea asteptand o reactie din partea ei? Fetelor le place sa fie abordate si bagate in seama. Le place sa converseze. Baga-te in seama mai mult. Iesiti numai voi doi la un ceai, o ciocolata calda. Incearca sa te apropii de ea daca zici ca iti place mult. Asa i dai ocazia sa te cunoasca si sa te placa. Mult Succes!