| Lilu_9183 a întrebat:

Salut,,, Sunt disperata, nu stiu ce sa fac, Am 15 ani sad sunt indragostita de un baiat de 6 luni, de la mine de la scoala. El are 17 ani,,, am tinut in tacere totul, intr-o zi m-am gindit sa fac eu primul pas. Am rugat-o pe o colega sa-i afle numarul si skypeul lui. Cind am vorbit cu el prin skype, i-am trimis o poza,,, a spus ca ma cunoaste. Peste vreo saptamana, colega care m-a ajutat sa gasesc skypeul lui l-a intrebt daca ii place citushi de putin de mine,,, El a raspuns nu. Am decis sa renunts, peste citeva saptamini am observat ca de uita des la mine, chiar si capul il intoarce,,, asa mult timp se uita lung la mine,(in sens bun). Dar acum citeva zile am aflat ca pleaca peste hotare, am inceput a plinge, am intrat in depresie. Eri la scoala, cind a venit sa-si ia documentele, se uita lung la mine, parca dorea sa vina sa-mi spuna ceva, a trecut si pe linga clasa unde stateam eu si s-a uitat la mine,,, dupa citeva ore, i-am sunat si l-am intrebat daca e adevarat ca pleaca,,, el mi-a raspuns da,, apoi i-am scris un sms sunde i-am spus ca-l plac,,, iar pe la ora 20 l-am mai sunat odata, el mi-a spus ca-i ocupat. L-am intrebat daca pot s-al sun, el mi-a raspuns "daca doresti". A vorbit cu o mare placere,,, peste vreo 2 ore i-am scris un sms "spune-mi macar daca am o sansa la tine" apoi l-am sunat si el a spus ca tot ma place, ca cind va ajunge in Italia imi va scrii un sms, iar la sfirsitul verii cind va veni o sa ne intalnim,,, mi-a spus ca de multe ori dorea sa se apropie de mine dar se temea ca-l voi respinge,,,, acum el a plecat, astazi, si eu sunt disperata, pling intruna, cum sa depasesc aceasta stare, deja imi este dor de el,,, vreau sa-i aud glasul insa el deja a plecat, prea tirziu am facut primul pas,,, nu mai suport,,, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| steluta_7203 a răspuns:

Deja esti bravo daca ai facut primul pas si se pare ca ai avut succes.
Si e bine daca a spus ca va veni si ca te place, iar de la tine ramine doar sa-l astepti apoi totul va fi bine, dar nici intr-un caz sa nu, mai plingi.
BAFFTA

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Asteapta pana se intoarce si tine-ti sentimentele in frau!
Totusi, parerea mea, nu e bine ca i te-ai pus pe tava de fiecare data!

| anonimaa a răspuns:

Hey uite nu este vina ta abia acum s-a produs scanteia si nu putea s-o faci mai devreme nici daca vroiai...consoleaza-te si incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva si el in Italia nu are pc? daca da o sa vorbiti si daca te risti dai un sms ca sigur are roming dar costa mult:* (funsita?)

| Stefania a răspuns:

Sunt in aceeasi situatiesadcrying. Doar ca baiatul meu nu pleaca ci vine vacanta si nu o sa-l mai vad 3 lunisad.

| NinaY a răspuns:

Wowowow laughing urata situatie! sincer, nu cred ca ar trebui sa stai sa plangi frate.in primul rand daca se intoarce e perfect.adica : mie mi s-a intamplat la fel si ce era mai rau era ca nu se mai intorcea niciodata.La fel cum sper ca vei face si tu, nu am mai plans, desi ma simteam ciudat si imi era dor de el. peste cateva saptamani, m-a contactat si mi-a spus ca ma place, si chiar mi-a spus ca se va intoarce! eei bine, odata ce vorbeste cu tine e un semn bun, si stiind ca se va itnoarce - fara a conta cand va fi asta - macar ai o speranta si il vei astepta cu zambetul pe bune. Sfatul me? zambeste!

| Patriii a răspuns:

Pana la sfarsitul verii tutusi nu mai este mult, gasesteti o ocupatie, vorbesti pe net cu el, scoateti o poza cu el si cand ti'e dor de el priveste'o, si asa sunt sigura ca va trece mult mai usor timpul fara el.si nu mai plangeeee, nu meritaa sa plangi pentru un baiat oricat l'ai iubi si oricat te'ar iubi.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să-i spui ce a ce simţi pentru că el poate simte acelaşi lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa se termine vara...

| Jesse a răspuns:

Pai nu cred ca mertita s a plangi atata dupa el
incearca sa gasesti un alt baiat sh sa incerci sa-l uiti pe celalalt iar daca ii place cu adevart de tine cand se intoarce te va cauta el
nu incerca sa-l suni mereu va crede ca esti o disperata
fa-te asteptata!winking