| AnaMaria1453 a întrebat:

Am 14 ani si sunt foarte deprimata. Niciodata nu am avut prieten. Eu ma consider foarte urata si niciun baiat nu mi-a sppus vreo data ca sunt frumoasa. Odata, un tip super dragut a spus ca toate fetele de la mine din clasa sunt super in afara de mine. Sau niste elevi de la o alta scoala le-au spus colegilor mei ca sunt foarte urata si ca am nasul mare si sunt mica de statura si bla-bla. Ideea e ca ma simt foarte deprimata ca, pana acum eu sunt singura care nu are prieten de la mine de aici. Si totusi sunt fete mai mici cu 2-3 ani si au prieten. Am 1.52, am nasul putin cam mare, port aparat dentar dar nu mi se vad dintii, am forme; dar nu stiu care e problema. Ideea e ca mi-am inceput viata sexuala cu o fata pe la varsta de 9 ani. Deci sunt oarecum bisexuala. Din punct de vedere fizic eu nu mai sunt virgina. Dar inca nu am facut sex cu un baiat. Si mi-as dori foarte mult asta. Eu ma simt pregatita. De 2 zile am fantezii cu baieti mai mari cu 6-7 ani ca mine. Insa nu cred ca o s-o facem deoarece eu nu sunt genul care umbla dupa baieti. La mine e mai mult scoala decat baietii. Inca nu am calcat intr-o discoteca, si la baluri nu sunt luata la dans totusi stiu sa dansez. Inca nu m-am sarutat cu un baiat dar stiu ca sarut bine; Credeti ca e o problema cu mine; tot simt fluturi in stomac si dornta de a face sex creste; sunt genul de fata cuminte si nu imi permit sa fac sex de la varsta asta deoarece imi respect parintii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine eu cred ca nu ai avut inca un prieten pentru ca trebuie sa "vina" cel potrivit...care sa te accepte asa cum esti si care sa te considere frumoasa happy deci nu te stresa ...mai bine asteapta si sa nu-ti pese de ce spun ceilalti..pana la urma e viata ta si nu pentru ei traiesti.tu sa te simti frumoasa apoi ce spun ei nu conteaza happy

16 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Nu inteleg cum poti sa iti pierzi virginitatea cu o fata. Si e clar ca nu esti prea desteapta daca ai facut la varsta aia, mai ales cu o FATA. Cam ciudat, nu crezi? Poate pentru ca esti biseaxuala sau nu stiu...

| varanudorm a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Bisexuala la 9 ani? Ma rog, are 14 acum, dar hai sa fim seriosi.

| DeeaMarry a răspuns:

Ti-ai inceput viata sexuala la varsta de 9 ani, cu o fata, DAR nu iti permiti sa faci sex de la 14 ani cu un baiat pentru ca iti respecti parintii. Draga mea, nu stiu ce e cu capul tau. Consider ca ai facut deja destule incat parintilor tai sa le fie foarte rusine atunci cand o sa afle.
Cel mai bine e sa vezi de scoala si sa lasi toate lucrurile sa vina la timpul lor. ORICINE isi gaseste perechea, nu iti fa probleme. Trebuie insa sa te orientezi si tu putin. Degeaba speri sa puna ochii pe tine cel mai dragut baiat din scoala, mai ales daca el e mai mult interesat de aspectul fizic. La un moment dat o sa apara vreun baiat, mai mult sau mai putin atragator fizic sau care nu tine prea mult cont de partea asta.
Nu e normal sa te arunci cu capul inainte si sa te i te oferi pe tava oricarui baiat. Nu uita ca riscul sa faci cancer de col uterin creste considerabil daca iti incepi viata sexuala inainte sa ai 17 ani si jumatate. Plus ca trebuie sa treaca multe luni de relatie pentru a putea avea incredere deplina in partenerwinking.

| AnaMaria1453 explică (pentru DeeaMarry):

Ai dreptate....am toata viata inainte..nu mai imi fac griji...e prea riscant. MULTUMESC TUTUROR PENTRU SFATURI!

| DarkBlood32 a răspuns:

Sex la 9 ani cu o fata? raised eyebrows Dooamne fereste. Lasa sexul. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok ok... daca te simti deprimata faci o mare greseala! ...pe mine unul m-ar incuraja! si poate te ajuta cu ceva am aproape 20 de ani si nu am avut nici o prietena, si nu pentru ca sunt urat sau chestii(nu-s nici cine stie ce frumoslaughing )dar merg pe ideea ca totul vine la vremea lui, asa ca bafta!winking

| adrianbestboy98 a răspuns:

Si eu sunt 4ever alone sad da-mi mesaj sa mai vb

| Vibrations a răspuns:

Inca un copil cu imaginatie bogata. Fratilor voi chiar va plictisiti.
Gasiti-va un hobby. Cum ar fi - colectionarea pisicilor calcate de Tir

| Huntress a răspuns:

Hei! În legătura cu aspectul: Învață niște trucuri de machiaj și îngrijește-te mai mult! Strânge-ți și tu 100 lei și cumpăra-ți machiaje și alte produse de înfrumusețare, și învață sa-ți conturezi fata. Cauta tutoriale pe internet, poate îți schimbi frizura, stilul de a te îmbrăca putin. Cât despre acele fantezii, fa ce ți-am zis și o sa ai și prieten. Fa-te plăcuta prin felul de a fi! Fi plina de veselie și arata ca nu iți pasa ce zic alții. Totuși nu te umfla în pene laughing Bafta! :*

| Hessa13Bullet a răspuns:

Nu-i asculta pe prostii astea. daca ai facut sex cu o fata ce? si eu am facut-o.si a fost tare (aveam 11 ani) laughing

| ionutr98 a răspuns:

Buna! Te inteleg..si capul sus mai sunt baieti pe lumea asta.winking oricum daca vrei sa vorbim da-mi add pe mess "alba_step"winking:*

| varanudorm a răspuns:

In primul rand, ai 14 ani, nu 40 si esti necasatorita si viata trece pe langa tine. O sa mai cresti, o sa ajungi la pubertate si o sa te schimbi si oamenii din jurul tau o sa isi schimbe parerile.
Eu nu inteleg cum ai respect fata de parintii tai, dar spui ca ti-ai inceput viata sexuala la 9 ani, cu o fata si ca nu mai esti virgina..ma rog.
Continua sa iti vezi de scoala, mai ales ca zici ca e pe primul loc si nu baietii, lasa sexul, discotecile si alte prostii.

Imi pare atat de rau ca vad zilnic pe site, tot felul de copii care pe langa faptul ca gramatica limbii romane e un lucru total strain pentru ei, vorbesc despre sex si alte chestii. Asta nu are neaparat legatura cu tine, am facut doar o paranteza.

| AnaMaria1453 explică (pentru varanudorm):

Da. S-a intamplat si mi-a placut si recunosc ca am continuat pana acum 1 an; si am ajuns la pubertate de 1 an. Am respect fata de parintii mei pentru ca sunt o fata iscusita; Insa asta nu are legatura cu viata mea sexuala. Eu ma simt pregatita si vreau sa o fac dar totodata nu vreau. Si mie imi pare rau dar eu sper sa nu ma numar printre ei. Da. Nu vreau sa merg in discoteci si alea alea. Imi place viata mea dar imi doresc sa fiu mai indragita de baieti. Nu cer ceva de genul: vreau un iubit si sa fac sex cu el si cate din astea. Vreau doar sa nu mai trec pe langa baieti si sa ma gandesc ca dupa ce plec de langa ei sa vorbeasca de mine si sa rada de mine cum v-am scris in intrebare; mereu ma streseaza faptul ca trec pe langa niste baieti mai mari ca mine cu vreo 4-5 ani :O am o temere si nu stiu de ce?!?!?!

| Roore a răspuns:

Esti frumoasa!
Daca nu umblii dupa baieti, si nu te uiti la ei si scoala e mai importanta decat baietii atunci de ce conteaza, si de ce te astepti sa umble ei dupa tine daca spui ca nu le dai interes. Nu e vorba de sex. Daca iti place un baiat si ai fantezii cu el du-te si fa ceva in privinta asta. Da-i de inteles ca iti pasa, flirteaza cu el, si nu astepta sa vina ei la tine, daca tu ii vrei acum

| Nita_Cristian-ionut_1996 a răspuns:

Buna uite ID meu:cristy_ny26@yahoo.com
asta este pentru a mai vorbi si pentru a ne mai da sfaturi, discutam despre probleme.etc.Si esti frumoasa

| ionuttmihai a răspuns:

Inca mai esti virgina, virginitatea o pierzi la prima penetrare (penis) chiar daca folosesti un vibrator tot nu se considera ca nu mai esti virgina, crede-ma ca stiu ce zic, nu e normal sa faci sex la 14 ani pentru ca: relaţiile sexuale în perioada adolescenţei au efecte negative asupra corpului uman şi asupra stării de spirit la vârsta adultă, principala cauză fiind reprezentată de faptul că activitatea sexuală se suprapune - la adolescenţi - cu perioada dezvoltării sistemului nervos, ai toata viata inainte si nu-ti mai face atatea griji, nu te mai considera urata pentru ca o sa te porti ca o urata, esti ceea ce gandesti, sper ca ti-am fost de ajutor