| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a 7-a.Am fost prieten foarte bun cu o colega.pana am realizat ca am ajuns sa o iubesc.Pe atunci ea avea prieten (la distanta) si am facut prostia de ai spune ca o iubesc si, din reactia ei mi-am dat seama ca nu imi impartaseste sentimentele dar nu vrea sa strice o prietenie ca a noastra.In urma cu 2 luni s-a despartit de prietenul ei iar noi aproape ca am revenit la cum eram la inceput.Problema e ca eu inca mai am sentimente pentru ea si nu stiu cum sa le exprim.Chiar am avut o ocazie prielnica in urma cu cateva zile cand a fost ziua unui coleg si am conduso acasa dar, cand sa imi iau ramas bun, tot ce am putut articula a fost "pa". Simt ca imi este prea frica de ce miar putea spune desi stiu ca nu mi se va intampla nimic.Imi puteti da vreun sfat folositor in legatura cu asta? Mersi mult big grin (si scuze ca m-am lungit atatwinking )

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai mai bine incerci sa fii mai grijuliu cu ea si poate reusesti sa transformi acel pupic amical in ceva mai mult.

| tim a răspuns:

Deci n-ai facut o prostie spunandu-i ca o iubesti, foarte bine, acum sti cum sta treaba. deci mai vezi cum merg lucrurile vreun an, poate doi, iar daca nu te place nici atunci...nu mai pierde mai mult timp. te puteai lungi si mai mult, ca e o poveste frumoasa

| georgy7165 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea sa vezi ce parere are despre tine.Si in functie de raspuns vezi ce faci in continuare.Trebuie sa ai mai mult curaj pentru ca nu faci nimic rau daca iti exprimi sentimentele.Succes! 1