| teiubesk23 a întrebat:

Am si eu o intrebare de caracter personal... Cu ceva timp in urma m-am despartit cu prietenul meu din cauza ca vedeam in el doar un prieten. Timpul a trecut si am realizat ca ma indragostesc de el insa el spune ca nu mai simte acelasi lucru fata de mine ( cu toate ca eu observ ca el inca ma mai iubeste dar se teme ca o sa ramina iarasi dezamagit ). Ce ma sfatuiti sa fac...Va rog, cine e predispus sa ma ajute cu un sfat faceti-o in privat happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O relatie rupta la un moment dat, nu se mai poate relua cu succes. Va fi doar o ciorba reincalzita care nu mai place nimanui. Invata din greseala de acum pentru relatiile ulterioare.

| teiubesk23 explică (pentru Brigaela):

Usor de spus dar nu pot sa trec peste asta. Ar fi mai simplu daca m-ar ignora, dar nu o face, se apropie tot mai mult de parintii mei, pe mine ma priveste insistent, insa totusi nu vrea sa reluam relatia... nu stiu dc

| teiubesk23 explică (pentru teiubesk23):

sad oricum mersi

| ƒαηтαααα a răspuns (pentru teiubesk23):

Poate vrea sa va impacati dar asteapta sa faci tu primul pashappy

| teiubesk23 explică (pentru ƒαηтαααα):

Nu cred aℓιzєa ....cred ca ii place sa ma faca sa sufar... poate ca se razbuna
nici nu stiu ce sa mai cred. sint distrusa si nici nu am cu cine sa discut despre acest lucru

| teiubesk23 explică (pentru ƒαηтαααα):

Nu inteleg ce se ascunde in sufletul lui. E o persoana atit de misterioasa. Nici nu doreste sa ma lase in pace, dar nici sa fie alaturi de mine. Anume acest lycru ma distruge cel mai mult. Pe parcursul unui an nici nu a incercat sa faca vreun pas spre impacare, insa ma intreaba tot timpu daca am gasit pe cineva si imi vorbeste despre nefericirea lui in dragoste.

14 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Incearca sa ii explici ca tu ti foarte mult la el si roaga-l sa iti mai dea o sansa.

| teiubesk23 explică (pentru Crisu):

Am facut-o deja... zice ca nu vrea sa revina...
Pe linga toate astea de fiecare data cind ma intorc acasa ma intreaba cum stau cu dragostea si imi zice ca la el e foarte rau...
Aseara se uita insistent la mine si era trist, l-am intrebat dc si mi-a zis ca nu are sufletul impacat

| Crisu a răspuns (pentru teiubesk23):

Explica-i ca nu are nimic de pierdut daca incearca sa iti mai dea o sansa. Daca nu merge nici asa, lasa-l pe el sa te caute si sa-si dea seama de ceea ce simte.

| ƒαηтαααα a răspuns (pentru teiubesk23):

Pai dc? Dc nu incerci sa vb cu el? Sa fiti doar voi 2. E altfel cand sunteti doar voi sa nu intervina nimeni.Incercati sa vorbiti serios sa va spuneti ce simtiti unu fata de celalalthappy

| teiubesk23 explică (pentru ƒαηтαααα):

Am facut-o cu un an in urma.Am varsat atunci atitea lacrimi, dar totul a fost in zadar. De fiecare data cind incerc sa revin la subiect ma convinge ca iubirea mea e doar un val...si ca o sa treaca. Am incercat sa-l ignor, poate ca asa e mai bine

| ƒαηтαααα a răspuns (pentru teiubesk23):

Atunci incearca sa uiti de el chiar daca il iubesti si este totu pentru tine mai sunt baieti iar viata merge inainte daca nu vrea sa vorbiti si nu vrea sa-ti mai dea nicio sansa cred ca ii place sa se joace cu tine sa'si bata joc de sentimentele tale iar cu iubirea nu e de gluma pentru ca tu suferi nu elhappy

| teiubesk23 explică:

Nu stiu daca ar mai trebui sa rascolesc trecutul, insa eu deja de un an nu ma pot impaca cu gindul ca el nu mai e cu mine si ca l-am pierdut dintr-o prostie. Macar sa se cuplat cu cineva poate ca ma simteam mai bine, sau cel putin sa a ignorat complet

| ƒαηтαααα a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci in asa fel in cat sa aiba incredere in tn.Sa ii recastigi increderea si dragostea care ti'o purta o data.Fii mai atenta cu el acorda'i mai multa atentie si explica'i ce simti tu pentru el si ce vrei de faptwinking