| anonimaaa28 a întrebat:

Buna ..am 14 ani si vreau sa fac dragoste pentru prima data cu prietenul meu, suntem de 11 luni impreuna, il iubesc si stiu ca si el ma iubeste
intrebare:
1.cat de tare doare
2.cat sange curge
nu vreau raspunsuri gen esti prea mica mai asteapta. vreau sa raspundeti doar la ce v-am intrebat
DaU funda

23 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Vad ca toata lumea raspunde la misto.
deci.
1. nu doare foarte tare, e suportabil. dar trebuie sa fie si baiatul intelegator si sa aiba rabdare cu tine (Folostiti PREZERVATIV)
2. depinde. unoraa le curge, altora nu.mie mi-aa curs 2 zile la rand laughing cam ca in prima zi de ciclu...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Doare foarte tare, nu o reusesti din prima incercare, mai intai trebuie sa te obisnuiesti cu durerea.
2. Curge enorm de mult, am facut-o cu o virgina si a avut nevoie de transfuzii dupa asta, a ramas anemica timp de 2 saptamani.
Sa tii degetele de la mana stanga incrucisate, vor stimula un nerv intravaginos, si iti va fi mai usor.
Succes! Nu uitati de prezervativ! Daca baiatul are si el 14 ani, sa nu uite sa treaca cu el pe la croitor, ca sa nu-i fie larg.

| piticelm a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

rolling on the floor)))) sper ca a gasit virgina respectiva sange pentru transfuzie laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru piticelm):

Am donat eu pentru ea... Ce sa fac laughing

| Love_Flori_1995 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Genial raspuns laughing rolling on the floor

| sofisis a răspuns:

Mama ce bataie meritati voi...
Daca tu consideri ca ai devenit adult la 14 ani e treaba ta, e viata ta si tu trebuie sa iti asumi orice decizie iei.
Cand vei avea o fata, oare o sa poti sa o privesti in ochi si sa ii spui ca la 14 ani deja faceai sex? Eu nu cred.
Dar asa pentru tine :
1. Poate sa doara de la deloc la foarte tare. Depinde de himenul tau si de organismul tau. La fiecare e diferit.
2. Poate sa nu curga deloc, poate sa curga cateva zile.iar depinde de organismul tau.

| Pricked a răspuns:

2. Ai grijă! Vezi să ai cada liberă. La cât va curge, vei avea nevoie de ea.

| Alcyon a răspuns:

Problema cea mai mare nu e durerea (desi la 14 ani, s-ar putea sa te cam doara destul de rau, fiindca trupusorul tau inca nu e foarte bine dezvoltat). Altele sunt riscurile inceperii vietii sexuale atat de devreme. Conform statisticilor, fetele ce se apuca de sex inca de mici, sunt mai expuse la boli venerice si infectii vaginale. Relatiile din adolescenta sunt in general pasagere. Azi esti cu unul, peste cateva luni, cu altul, din cauza imaturitatii partenerilor. Umbland asa, din pat in pat, vei sfarsi prin a te umple de tot soiul de boli (prezervativul din pacate, nu te protejeaza decat 70% de boli, prin urmare risti sa iei ceva cu tot cu el). In afara de asta, metodele contraceptive nu sunt 100% sigure. Se mai intampla si accidente. Iar la 14 ani, un avort, ti-ar pune in pericol viata (am auzit de fete care au murit in urma unei astfel de interventii). Iar bomboana de pe coliva e si faptul ca s-ar putea sa n-ai nicio placere in timpul contactului sexual. A face sex cu un barbat, nu e totuna cu a te masturba. Daca nu ai experienta si nu te cunosti bine dpdv sexual, n-o sa-ti prea placa. Ba chiar s-ar putea sa ai dureri si-o senzatie extrem de neplacuta. Sexul nu e o joaca.

| LoriLoL a răspuns (pentru Alcyon):

Bomboana de pe coliva rolling on the floor

| Deaad a răspuns:

1.Doare al dracu de rau, stai 2 saptamani sa iti treaca durerea complet.
2.Iti curge cu galeata, umpli galeti la cat de mult curge
Morala:Stai dracu acasa si u te mai caca pe tine atat.Esti.Nu te iubeste deloc,e doar o joaca foarte vinovata. Daca ai fi copilul meu, te-as bate pana nu mai il vezi nici pe dracu.
Deci, succes si daca te gandesti sa dai replay, n-ai decat. Oricum, dupa ce o sa ramai borsoasa o a zici:Ba da' bine imi zicea prostul ala ce-mi zicea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Doare foarte tare, eu zic sa te legi la gura, vei zbiera ca din gura de sarpe si o sa sperii vecinii. Eventual si la ochi ca sa nu vezi momentul cand te impunge.
2. Curge foarte mult sange, sa ai aproape un borcan, ceva, ca altfel distrugi patul.
Acum da-mi funda!

| HDeNiSaR a răspuns:

Deci de la 13 ani ai prieten, ma rog "iubit"!
bun!
deci acum e probabil sa nu realizezi ca pentru o fata virginitatea e cel mai de pret lucru!
ar trebui sa-ti vezi de copilarie, sa citesti ceva si lasa prostiile astea ca nu sunt pentru o copila de 14 ani!
crezi ca baiatul ala te va mai tine mult timp prin zona?
relatiile sexuale sunt pentru cuplurile casatorite
o sa ai consecinte:
1) cand vei mai creste o sa regreti ce-ai facut!
2)neincrederea
3)fetele isi doresc sa fie ocrotite, nu folosite.si majoritatea baietilor recunosc ca nu mai sunt atrasi de o fata care a cedat avansurilor lor.
gandeste cu mintea!

| TOOL a răspuns:

1 te va durea foarte tare
2 Destul de mult
3 Nu ti se pare ca te cam grabesti daca dupa ce intretii relatii cu acel baiat el te v-a parasii daca doar asta astepta el, daca el nu va stii cum sa te abordeze cant iti v-a curge sange? ar fi mai bine sa astepti pana pe la 15-16 ani. daca o faci acum s-ar putea sa regreti ca ai facut-o cu persoana nepotrivita.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

1.Foarte tare, chiar si dupa si nu o sa fie nicio placere la primul contact.
2.Foarte mult, chiar si dupa.
Funda?

| anonimaaa28 explică (pentru UrsuletuChocolatiu):

Stii ceva copilule daca nu poti da un raspuns normal atunci macar nu te mai baga in seama da? am spus clar ca nu am nevoie de raspunsuri aiurea...

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru anonimaaa28):

laughing Nu e un raspuns aiurea, e adevarul. O sa vezi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimaaa28):

Tu esti un copil. Probabil anul acesta ai de sustinut un examen de capacitate ca apoi sa urmezi un liceu. In loc sa te gandesti acum cand este momentul, la ceea ce trebuie sa inveti sau sa faci ca sa iti poti croi un viitor in viata, tu te gandesti la ce au baietii in spatele slitului de la pantaloni. In plus iti faci un mare rau, oferindu-te pe tava unui baiat care te va folosi numai ca sa experimenteze sexul. Cap ai, minte ce iti mai trebuie!

| RalucaOxii a răspuns:

Prima data din câte stiu doare al dracu de rau, iar sangele curge in functie de organis, e posibil sa nu curga.

| McQueen_Humphrey_1980 a răspuns:

Mai bine te-ai juca cu papusile big grin

| LarryRaraitul19 a răspuns:

Si sa ai grija ca ti se vor mari soldurile

| Cristi_Timis_1983 a răspuns:

La 14 ani ar trebui sa te joci dracu cu papusile!

| LoraBora a răspuns:

Stii. Eu zic sa nu ii asculti. Eu am 15 ani si imi doresc sa fac dragosste cu prietenul meu. Nu imi pasade riscuri. Prima data trebuie sa vorbesti cu el despre asta. Sa ii spui sa te ia usor. Si cand vrei tu sa se opreasca. E nevoie de comunicare. :* nu stiu cat curge sau daca doare

| LoraBora a răspuns:

Stii. Eu zic sa nu ii asculti. Eu am 15 ani si imi doresc sa fac dragosste cu prietenul meu. Nu imi pasade riscuri. Prima data trebuie sa vorbesti cu el despre asta. Sa ii spui sa te ia usor. Si cand vrei tu sa se opreasca. E nevoie de comunicare. :* nu stiu cat curge sau daca doare. Asta depinde de organism. Daca te simti in stare fa-, o. Dar asigura-te ca o faci cu prezervativ si ca dupa contactul sexual sa folosesti un test de sarcina. :* te pup.