| Inkiu387 a întrebat:

Am 15 ani si este un baiat la mine la scoala pe care il plac foarte mult(sa ii spunem Andrei). El are 16 ani si este in aceeasi clasa cu mine. Mereu cand ma uit in ora la el il prind ca se uita la mine, mereu gaseste motive sa vina acolo unde sunt si eu, ma mai ia de talie sau isi pune mana pe coapsa mea. Mereu este atent cu mine. Odata eram in parc cu o gasca de prieteni si era si el acolo. Vreo 7 au inceput sa fumeze printre care si el. Unu m-a intrebat daca vreau si eu o tigara (eu care nu am fumat in viata mea) iar Andrei a zis"Nu vrea" pe un ton cam autoritar.
Azi la scoala la mine s-au batut cu apa copiii de la mai multe clase. Eram si eu si el. La un moment dat a venit si era ud leoarca iar eu uscata si m-a imbratisat(moment in care nu am mai putut respira si mi se oprise inima) si el a zis ca m-a imbratisat ca sa ma ude si pe mine. El este genul de bad boy, genul care face misto si ar putea sa aiba orice fata(ca toate stau in limba dupa el) si nu intelegde ce m-ar alege pe mine. Credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele cateva fapte/stari/situatii care sunt descrise in prezenta relatare, se subintelege ca fara indoiala are si simte sentimente de atractie reala fata de persoana ta. Fiind colegi si buni prieteni, si fiindca poti sa discuti cu el cu multa usurinta si lejeritate, ar fi cazul sa-i dai de inteles, iar daca nu va ''pricepe'' sa-i spui in mod direct ca ti-ar face placere sa deveniti prieteni in adevaratul sens al cuvantului si mult mai apropiati. Curaj. Nu ai nimic de pierdut, doar de castigat. Succes!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca tu nu esti in limba dupa el si-i rezisti la flirturi, il face sa se dea la tine, dar nu pentru ca te-ar place, ci doar ca sa marcheze inca o victima, in carnetul lui de cuceritor (bad boy).
Da-i pace, daca deja se da la toate fetele si este bad boy, crede-ma ca nu vrei sa ai de a face cu el, ca nu va fi niciodata al tau, el cautand doar sa cucereasca, tot mai multe fete.
Dupa cum spuneam, aici nu-i vorba de "placut" ci de ambitia de a flirta si cucerii, ca apoi sa te abandoneze, asa cum a facut si cu celelalte fete.

| CinevaCuCeva a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt de acord cu tine! Până și eu pot să-ți confirm asta, ca băiat, având și persoane de genul ăsta în colțul de prieteni. Având în vedere că mai și fumează și nu poți sta la o distanță de un metru de tipul ăla, pot să spun că odată am pupat și eu o fată care fuma și mi-a venit tare greață. Poate că asta mică crede că o iubește, dar pe la spatele ei tipul ăla vorbește despre ea referindu-se la acel cuvânt cu p pe care cred că nu-l știe :/

| Andreeush a răspuns:

Poate te simpatizează.
Nu ai de unde să știi exact până nu îți spune el dacă te place sau nu.

| AnNéVidoff a răspuns:

Da, se poate spune si asa, dar intre iubire si placere e o diferenta mare...si de cele mai multe ori, placerea se bazeaza pe lucruri fizice daca ma intelegi!
Dar da, e posibil sa te simpatizeze happy

| Ben9648 a răspuns:

Dacă cumva te cheamă Georgi acest baiat Andrei te place