| GeorgianaAdelina2000 a întrebat:

Buna,am 15 ani si ma tem ca sunt insarcinata! Am avut destule contacte sexuale,am mai pus o intrebare legata de asta da acum am si o alta intrebare, cred ca mult mai importanta. Ma tem pentru prietenul meu care are 18 ani! Daca eu sunt insarcinata si mama depune plangere impotriva lui ce poate pati? Daca eu zic ca am fost de acord cu contactul sexual ajuta cu ceva? Va rog dati-mi raspunsuri care sa ma ajute nu altfel ca la cealalta unu si-a batut joc!

Răspuns Câştigător
| e1xtz a răspuns:

Mai intai nu dai detalii mai clare, si inca nu ai certitudinea ca esti insarcinata.
Daca in final este asa si in cazul in care parintii tai il vor reclama pe iubitul tau, vei avea o intrevedere cu un procuror care te va intreba ce s-a intamplat.
Daca ai 15 ani impliniti si spui ca il iubesti, ca nu te-a fortat, ti-ai dorit si ai fost de acord cu actele sexuale nu ii va face nimic. Daca ai sub 15 ani, sau declari ca ai avut contact sexual cand aveai sub varsta de 15 ani, cel mai probabil va fi arestat.

| GeorgianaAdelina2000 explică (pentru e1xtz):

Pai am intretinut relatii sexuale de cand aveam 14 ani. O sa fie arestat?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru GeorgianaAdelina2000):

Daca nu afla nimeni, nu se intampla nimic.Doar sa nu precizezi nimic de,, 14 ani,,. Spui ca dupa ce ai implinit 15!

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc inainte sa implinesti 15 ani poti sa stai tu si in cap, este considerata corupere de minori si poate face puscarie

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu isi mai bate nimeni joc de tine, a facut natura destul rau in cazul tau, nu trebuie sa mai facem si noi.Totusi,realizezi ca esti un copil de clasa a 9-a care tocmai o sa aiba un copil, cu un tata care nu a ajuns la o maturitate morala si care probabil nu are nici loc de munca.Pe langa toate astea, tu, in loc sa te dai cu capul de toti peretii din cauza faptului ca o sa ai un copil la 15 ani, care sper sa nu semene cu maica-sa, iti faci probleme pentru el? Bravo fata, meriti respectul nostru!

| GeorgianaAdelina2000 explică (pentru FABULOSUL6000):

Multumesc mult dar acum am nevoie doar de raspunsul la intrebarea pe care am pus-o. Ce se poate intampla cu el? Nici el nu a vrut sa ajungem aici. Normal ca imi fac griji pentru el doar e prietenul meu si nu vreau sa ajunga rau din cauza unei sarcini si chiar vreau sa stiu ce ar putea pati

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru GeorgianaAdelina2000):

Nimic,ii spui judecatorului ca ti-a placut si gata, scapa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei naste si el va trebui sa-si recunoasca paternitatea si sa plateasca pensie alimentara copilului ca un tata responsabil ce e. Daca nu va recunoaste il vei da in judecata,cu test de paternitate,costa ceva,dar asta e,o sa va coste pe voi doi,copilul nu are nici o vina.el nu stie decat sa iubeasca atunci cand se va naste.iar tu nu te teme, pentru el, e barbat, daca a stiut sa dea din fund, stie sa -si asume si responsabilitatea.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Tu ca tu...nu te deosebesti de turma generatiei actuale. Daca singura ta aspiratie a fost sa-i faci pe plac si sa i te daruiesti...asta e. Dar el, la varsta lui ar fi trebuit sa dea dovada de mai multa minte. Daca totul a fost consensual, nu cred ca are ce sa pateasca, din pacate. Eu una cred ca i-ar trebui o sperietura, sa nu-si mai lase urmasi prin lume, cand el habar n-are ce e aia contraceptie.

| eelena1797 a răspuns:

Poti incepe cu un test de sarcina, sa fii sigura

| Marius875 a răspuns:

Daca el are 18 si tu 15 poti sa te duci cu pachet la el la gherla.
Nici imparatu din ceruri nu te mai scapa.

| GeorgianaAdelina2000 explică:

Multumesc mult tuturor!