| NarcisaElena a întrebat:

Ma numesc Narcisa si as avea si eu o intrebare.
Am 16 ani si am o relatie de un an cu un baiat(fiind major), parintii mei au fost de acord cu aceasta relatie pana cand am iesit cu iubitul meu in oras si am intarziat o jumatate de ora. Pot iesi in oras pana la ora 22:00, iar noi am ajuns la 22:30.Mama mea a doua zi a mers la politie si a depus plangere in potriva lui cum ca, el profita de mine din simplu fapt ca am intarziat 30 de minute. Intrebarea este:ar putea pati prietenul meu ceva daca mama a depus plangere impotriva lui?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inchisoare de la 1 la 5 ani!
Citeste legile aici, despre seducerea si coruperea de minore:

http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-199-cpen
http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen

1 răspuns:
| immaBeast a răspuns:

MAILEUUUUU, CE-MI PLAC PEDOFILII ASTIA CARE AU RELATII CU FETITE DE 15, 16 ANI, MAILEUUUU! laughing)
Serios acum, la 21 de ani ai mei mi-ar fi scarba de mine sa am o relatie cu o minora.
Cum dracu sa am o relatie cu o minora cand la varsta mea caut mai mult sex decat iubire, si nu numai la varsta mea, un barbat poate sa fie interesat doar de sex toata viata lui, este strict decizia fiecaruia ce face, dar NU CU FETE SUB 18 ANI!
Nu iti bate joc de o copila doar pentru ca nu a primit o educatie buna de la parinti.
Cat despre ce pateste el...nu stiu, in zilele noastre este posibil orice, degeaba a dat Gretta link cu codul penal etc.
La cat de corupti au ajuns oamenii din tara asta... oamenii rai sunt din ce in ce mai protejati, pe hartie scrie ceva si in realitate se face cu totul altceva.