| Mihai255 a întrebat:

Salutare TPU, Am si eu o intrebare despre prietena mea.Pe 13-14 martie am avut primul contact sexual amandoi, dupa 8 luni de relatie.Si vreau sa zic ca ciclul ei era in medie de 26-28 de zile.Au trecut 29 jumatate si trec 30 fara ca ea sa ii vina menstruatia.Are simptome premenstruale de pe 17 seara adica 4 zile aproape 5 de cand avut contactul cu mine.Am folosit prezervativul si era in perioada nefertila, nu am penetrat-o complet din cauza ca prezenta dureri, precizez ca nu i-a curs sange decat foarte putin.Bun.a prezentat 2-3 zile dureri la vagin (in zona de jos)...Acum prezinta dureri la sani si la burta...Este posibil sa fii ramas insarcinata daca aveam spermatozoizi pe deget si i-am bagat degetul in vagin destul de adanc? Nu stiu sigur dar cred ca trecusera 5-10 minute.Nu poate face un test de sarcina din cauza ca familia ei este foarte dificila si daca este insarcinata este o foarte mare problema in relatia noastra..si asa este la distanta. Puteti sa ma ajuti va rog?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate sa ramana din ceea ce ai facut cu degetul. Probabilitatea este insa foarte mica, presupun ca nu aveai o cantitate mare.
Simptomele de sarcina nu apar dupa doua saptamani, as crede mai degraba ca are o dereglare hormonala.
Trebuie sa faceti testul de sarcina. Mai bine sa stie cat mai curand decat sa afle cand e prea tarziu. Il cumparati de la farmacie, il face pe ascuns. Trebuie facut dupa minimul 21 de zile de la contact, si sa urmeze intocmai instructiunile.

| Mihai255 explică (pentru SkyPilot):

Salut..nu,cred ca era doar ceva lichid scurs intre timp.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunteti niste catastrofe mai. Adica folosesti prezervativul dar pe urma introduci degetul manjit cu sperma in vagin? Nu inteleg cum se poate face un asemenea lucru ilogic.In cazul in care joaca voastra sa petrecut cu cateva zile inainte de data prezumtiva de incepere a menstruatiei, probabilitatea unei sarcini este extrem de mica mai ales daca se are in vedere ca ciclul nu prezenta dereglari majore. Durerea din vagin si a zonei labiilor se datoreaza tumefierii organelor externe si se resimte de regula la dezvirginare. Testul de sarcina se va putea face peste minim 2 saptamani, insa nu se va ajunge la asa ceva deoarece menstruatia intarzie din cauza dereglarii hormonale ce apare de obicei dupa o dezvirginare.

| Mihai255 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos.e vorba ca am renuntat la penetrare si am trecut la alte chestii, nu am facut in tocmai cum am spus.Nu m-am expirat corect...Mersi frumos big grin.

| neutrino a răspuns:

Este posibil si o sarcina, dar este prea devreme pentru o asemenea concluzie.

| Leta_Niko_1998 a răspuns:

Poate sa ramana insarcina din cauza degetului tau.
cel mai sigur pentru voi este sa faca un test de maternitate. se poate face deja dupa o saptamana.

| CWQ a răspuns:

Cine te-a pus să-i bagi degetul acolo?

| Mihai255 explică (pentru CWQ):

Nimeni sincer, dar oricum era si in perioada nefertila.Ma gandeam ca sunt sanse aproape nule...