| AnaMaria16q a întrebat:

Am 16 ani si iubitul meu are 19 ani.
Acum 6 luni mi-am început viata sexuala cu el chiar daca imi era frica sa nu afle parintii mei. Au aflat si m-au dus la ginecolog mai mult ca sa fie siguri ca nu e vreo sarcina extrauterina pentru ca mama asa a patit cand avea 20 de ani. Doctorita mi-a spus ca am himenul intact si nu se observa ca mi-as fi inceput viata sexuala ( am intretinut relatii intime cu prietenul meu de peste 20 de ori) si ca sunt sanse sa se rupa in viitor cand o sa nasc dar tot a vrut sa imi bage sonda vaginala dar nu am acceptat pentru ca mi se pare ciudat. Parintii mei au zis ca o sa ma mai duca la ginecolog si daca o sa le zica aia ca nu mai sunt virgina o sa se duca la politie pentru corupere de minori. De atunci am mai intretinut relatii sexuale cu el de vreo 5 ori. Daca doctorita a zis ca e himenul intact si sunt sanse sa se rupă cand nasc ar trebui sa imi fac griji cand o sa ma duca iar?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unul din motivele pentru care himenul este inca nerupt, ar fi ca penisul baiatului este foarte subtire si nu a putut sa-l rupa. caz in care himenul se va rupe decat la nastere, sau cand vei avea sex cu un alt baiat, mai dotat.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul a circa 4 femei din 10, acea pielita denumita himen, are o structura aparte si anume aceea de a fi foarte elastica. Din acest motiv perforatia (gaurica) existenta in himen prezinta acea insusire/caracteristica aparte de a putea fi extinsa/largita foarte mult fara a se produce fisurarea si cu atat mai putin lezarea, ori aparitia unor crapaturi ale margini perforatiei si astfel penisul poate sa treaca prin himen fara a lasa o urma vizibila. Din acest motiv chiar si in cazul in care femeia este foarte activa sexual, himenul ei ramane intact pana in momentul in care va naste natural. Indiferent de cate ori parintii tai (retardati) ar mai apela la o astfel de injosire a demnitatii tale, poti fi sigura si ferm convinsa ca niciodata, niciun medic ginecolog rational adica intreg la minte NU se va pronunta in privinta VIRGINITATII tale. Dintrun simplu motiv si anume, este imposibil sa poata fi stabilita virginitatea. Medicul poate vedea cu ochii doar starea de fapt a himenului care poate fi intacta sau lezata, adica vede daca ''pasarica'' este deflorata, dar acest fapt NU inseamna ca femeia mai este sau nu virgina. Exact situatia ta. Chiar daca ''pasarica'' ta are himenul INTACT, nedeflorat acest aspect nu reflecta realitatea, din moment ce tu de fapt nu mai esti virgina. Dar acest lucru il stii doar TU fiindca virginitatea este situata la nivelul mentalului si nu al vaginului asa cum stiu si cred parintii tai idioti. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu contează cum ai himenul, ai tăi se pot duce oriunde cu el, din punct de vedere legal NU au ce să-i facă.
Deși ești (într-adevăr) minoră, nu mai ești nici copil și ai depășit vârsta consimțământului liber. Deci dacă v-ați sexat de bună voie - sănătate!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să ai alte preocupări la varsta ta.
Cât despre prietenul tău poate să aibă probleme cu poliția.

| Holiday a răspuns:

Nu se duc la nici o politie. De fapt si daca s-ar duce, se duc degeaba daca tu ai facut sex de bunavoie. La 16 ani poti face sex (aproape) cu cine vrei fara sa existe vreo repercursiune legala asupra ta sau a partenerului/partenerei.

| Plato a răspuns:

As adora sa-l vizitez la penitenciar. Zi-le parintilor ca ii ajut cu avocatul, trebuie unul sa-i faca rost macar de vreo 7 ani. Cat despre tine, sper ca au grija parintii sa te educe, macar pe ultima suta de metri. Le propun sa va jucați de-a protestatarul si jandarmul.

| Goete a răspuns (pentru Plato):

Esri batut in cap, o relatie intrenun baiat de 19 si o fata de 16 e absolut normala. Poti intreba politia si oriunde, sau duoa capul tau daca unul are 18 ani impliniti si ea ii implineste maine, e pedofil?

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Goete):

Nu i vorba de pedofilie!
Este vorba de intretinere de relatii sexuale cu un minor!
Buna dimineata!

| Goete a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Fapy care nu se pedepseste cand diferenta de varsta e normala si minorul e de acord, mai ales daca au o relatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Păi ce a făcut ca să-l vizitezi tu la penitenciar

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goete):

Corect, Plato e in lumea lui (sau traieste intr-o pestera) El crede ca fetele de 16 ani inca is virgine laughing. Nu tine cont de diferenta dintre baieti si fete la dezvoltarea fizica si psihologica.
Intr-o relatie se recomanda ca baiatul sa fie cu aproximativ 5 ani mai mare ca fata.

Sincer mi-e mila de fata care a postat intrebarea CA ARE ASA PARINTI. Genu asta de parinti care tin copii inchisi fac ca pe cand gata scoala tinerii devin incapabili de a se adapta in societate.
Nu de alta iti da buletin la 14 ani. Teoretic de la 14 ani esti semi-adult.

| FaraNumePls a răspuns:

Daca dai de banuit o sa te duca

| CosminAka123 a răspuns:

Pedeapsa lui e de seama cu tine laughing)