| anonim_4396 a întrebat:

Viata sexuala mi-am inceput-o la 17 ani. Timp de un an si cam doua luni am facut-o cu acelasi baiat. Nu mi-a curs niciodata sange.
Aseara am facut-o cu noul iubit si mi-a curs sange si am simtit cum m-as zgaria sau taia in zona vaginala
De ce asa de tarziu sa mi se rupa himenul? Ce s-a intamplat?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e sigur ca ti s-a rupt himenul si nu cumva sangerezi dintr-o rana pe col. daca intr-adevar e himenul, probabil a fost elastic si actualul tau partener are penisul mai gros. daca e o rana pe col, atunci situatia este mult mai grava, fiindca ranile pe col sunt leziuni precanceroase, iar tu esti in categoria de femei cu risc crescut de cancer de col (ti-ai inceput viata sexuala precoce). E neaparat necesara o consultatie ginecologica cat mai repede, adica maine ca ginecologul sa poata vedea exact locul sangerarii.

| Ammizzu a răspuns (pentru Brigaela):

E de la himen. Am mai facut de dimineata si nu prea mi-a mai curs si durut asa de tare.

| Brigaela a răspuns (pentru Ammizzu):

De unde stii ca e de la himen? nu iti poti vedea colul uterin singura, nu te juca cu chestiile astea. Oricum ti-ai schimbat partenerul deci in termen de maxim 10 zile te duci la ginecolog, ce mare lucru sa te duci maine si nu in urmmatoarele 10 zile?

| Ammizzu a răspuns (pentru Brigaela):

Pentru ca o am pe sora mea ginecoloaga si s-a uitat, dar voiam pareri ale fetelor, ale altor fete asupra ce s-a intamplat, nu numai a surioarei mele

| Brigaela a răspuns (pentru Ammizzu):

Fii serioasa, dupa ce consulti un ginecolog, mai vrei o parere a unor persoane fara studii medicale? Asta chiar ar fi o prostie fara margini. Si voi aveti acasa masa ginecologica, valve si alte instrumente necesare?
In fine, e viata ta, daca sora ta ginecoloaga nu te invata de bine, eu chiar nu am nici o treaba in asta.

| mgtow a răspuns:

A rezistat prea mult si acum a decis sa fie deteriorat, asa e viata omului pana la urma

| vocea a răspuns:

s-a rupt himenul dar daca s-a rupt inseamna ca penetrarea a fost mai profunda iar penisul noului partener a fost mai gros succes

| Mussette a răspuns:

Ai avut himenul elastic, iar actualul prieten e mai bine dotat. happy