| abc_7980 a întrebat:

am 16 ani si ma aflu intr o situatie putin ciudata.Acum aprox 2 luni m am apropiat de un baiat, el ma placea de ceva timp.Am avut o relatie de amicitie dupa care a evoluat apropiindu se de o relatie de dragoste.Cand totul decurgea din ce in ce mai bine familia mea a decis sa ne mutam in alta tara.Sunt aici de aprox o luna si urmeaza sa ma mai intorc acasa doar pentru o luna in vacanta dupa care plec definitiv. El stie asta si mi a promis ca ma va face sa nu mai plec dar asa ceva mi se pare imposibil nu as vrea sa raman in tara. Dar pare asa sigur pe ce spune incat m a pus pe ganduri. Oare ce are de gand? Si instinctul imi spune ca nu as putea avea o relatie de durata daca raman in tara pentru ca e genul baiatului de bani gata pe care"il iubeste"femeile are o foarte buna parere despre el si o mandrie extraordinar dar are acel ceva ce ma atrage.Sunt confuza deoarece il cunosc de mult si nu a stat atata timp dupa o fata fiind si la departare(dar pe de alta parte am putin impresia ca joaca teatru si ca doreste doar sa ma aibe in pat)imi da mesaje zilnic. Uneori are momente in care exagereaza si nu lasa cat de putin de la el cand ne certam si eu de asemenea iar orgoliul din ambele parti cred ca ar trage relatia in jos. Mi-e putin teama sa risc si sa am o relatie cu el. E singurul motiv pentru care as ramane in tara. dar cate fete se tin dupa el am "sansa"sa raman cu ochii in soare dupa o perioada de timp exact cum i s a intamplat fostei lui prietene.Au avut o relatie de cativa ani si a parasit o brusc pentru ca vroia sa se afiseze si sa aiba o relatie cu mine. Ce parere aveti? Credeti ca are ganduri serioase? Help! Raman datoare cu raspunsuri.
Thanks!

Răspuns Câştigător
| GuitarGirl123 a răspuns:

Nu are rost sa iti pierzi timpul cu tipul asta. ai putea totusi sa fi cu el atat timp cat vei fi in tara si atat. chiar daca ti se pare acum asa de important incet incet o sa-l uiti pentru ca o sa ai o alta viata acolo si o sa iti faci alti prieteni. in concluzie nu are rost sa investesti sentimente intr-o relatie fara viitor

5 răspunsuri:
| HotChoclate a răspuns:

Urat in partea ta! Niciodata nu e bine sa te bagi in relatia altora.Nu stiu daca se merita.decizia asta iti schimba viata!happy

| mary_1521 a răspuns:

Eu cred ca acum esti la varsta la care ati fuge mintea la baieti foarte usor, sa nu ramai in tara ca nu are rost ca sigur rade de tine ca fete sunt destule si nu te va astepta,, iar daca te iubeste te asteapta sigur,

| AliiiMaddy a răspuns:

Pe scurt: sunt atatia baieti, iar el nu pare genul serios, nu merita! opinia meawinking

| Jєรรเςค a răspuns:

Nu se merita sa risti asa pentru un baiat ce spui daca ramai si dupa o luna te paraseste. Acum poti si sa pleci din tara asta. Du-te si incepe o viata noua cu alti prieteni. Oricat ne tenteaza sa ne uitam in trecut trebuie sa ne uitam catre viitor care ce vom face.

Sper ca te-am ajutat. Funda? big grin

| abc_7980 explică:

Nu m am bagat in relatia nimanui.el a ales pur si simplu sa fie cu mine si oricum se despartea de ea...asa ca nu m am bagat eu nicaieri...el de mult o insela s.a.m.d