| MagdaIonela a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra! Sunt intr-o relatie la distanta.O luna sunt plecata in alta tara si o luna sunt acasa cu iubitul meu.Pe perioada cand eu plec dincolo el iese zi de zi de dimi si pana seara cu baietii pe motiv ca nu are ce face in casa.Mie mi se pare putin exagerat si nu prea imi cade bine.Voi ce spuneti? E normal sau exagerez eu

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Comunicarea este cheia intr-o relatie la distanta + increderea. Vorbeste cu el, deschis despre asta. Vorbiti si vorbiti. Spune-i asta si lui, sa stie. Poate poate sa faca ceva in privinta asta.

Inteleg ca esti geloasa si este dreptul tau. Daca el este o persoana care vrea sa iasa mai des... ce poti sa faci este doar sa il lasi asa incercand sa te faca sa ai incredere in el sau sa nu mai iasa asa des. Indiferent ce face ar trebui sa iti dea siguranta ca totul este si o sa fie bine.

SI indiferent de ce faceti, va urez multa intelegere si iubire ^_^

| MagdaIonela explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc Bogdan pentru raspuns.Eu i-am spus ce ma deranjeaza dar o tine tot pe a lui ca el nu suporta sa stea deloc in casa.Ramane doar sa am incredere in el

| anonim_4396 a răspuns (pentru MagdaIonela):

După cum spune Bogdan, comunica cu el.
Încrederea asta pe care nu o ai în el, deseori de fapt, este o încredere pe care nu o ai tu in ceea ce te privește pe tine.
Poate ca și el ar trebui sa nu mai iasă chiar în fiecare zi, dar și tu ar trebui sa ai mai multa încredere în tine.

| MagdaIonela explică (pentru anonim_4396):

Inteleg ce spui.Probabil vine si din niste perceptii de-ale mele gresite.Si eu mai ies din cand in cand dar nu chiar asa? Va multumesc pentru raspunsuri

| anonim_4396 a răspuns (pentru MagdaIonela):

Acum, ca sa fac o gluma.
Stai linistita, ca după 6 decembrie nu mai iese nicăieri.

| MagdaIonela explică (pentru anonim_4396):

M am linistit.Chiar m ai facut sa rad.Noroc cu pandemia

| DoarBogdan a răspuns (pentru MagdaIonela):

Cu multa placere. Nu este numai sa ai incredere, ci sa iti ofere el aceasta incredere. Nu sa te lase asa...

| MagdaIonela explică (pentru DoarBogdan):

Nu imi da motive de neincredere.Imi scrie destul de des si ma suna.Imi spune ce face etc.Din punctul asta de vedere e bine doar ca ma oftic ca iasa prea mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru MagdaIonela):

Stai liniștită ca nu esti singura persoana care agreează pandemia, dar măcar tu ai niște motive mai de înțeles.
Unde a fost astăzi? laughing

26 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exagerezi.
Tu ai vrea să stea în casă tot timpul, ca să îți cadă ție bine.

| MagdaIonela explică (pentru sadrian46):

In niciun caz nu vreau sa stea in casa tot timpu.Nu sunt absurda.E normal sa iasa dar nu non stop despre asta era vorba

| sadrian46 a răspuns (pentru MagdaIonela):

Și cum îl poți opri? Îi faci program de ieșit?

| Freya1 a răspuns:

Da el nu are munca? Îl ti tu si pe el?
Cred ca daca si-ar da silința să meargă la munca nu ar mai avea timp de hoinarit cu băieții.

| MagdaIonela explică (pentru Freya1):

Nu il tin eu pe el cu bani.Are.E la scoala online.Si e alta situatie acum cu pandemia

| Freya1 a răspuns (pentru MagdaIonela):

Păi dacă nu muncești de unde ai bani? De la mami si tati?
Pandemia asta poate sa te oprească de la un loc de munca.Dar atunci si tu te reprofilezi sau mai încerci cumva sa faci un ban in plus pe undeva.Ca din cate se vede sa iesi cu prieteni toata ziua de dimineata pana seara nu e pandemiei.
Nu sunt contra iesitului la un suc, sau sa iti chemi prieteni la tine dar daca pe tine a început să te deranjeze chetiia asta inseamna ca este facuta cumva in exces sau intr-un fel deranjant.Nu iti închizi viata o data ce iti faci o relație, dar poti sa iesi cu persoana iubită impreuna alături de prieteni comuni. Poti sa iti organizezi ieșirile sau întâlnirile cu băieți pe weekend si sa iti canalizezi timpul către ceva constructiv, nu pe a fi muci seara de seara timp de o lună ca te plictisești.

| MagdaIonela explică (pentru Freya1):

Cand sunt eu plecata din tara ma refeream ca iese zi de zi cu pretenii in oras.Cand vin acasa sta cu mine.Bani are stransi pentru ca a muncit foarte mult inainte.Nu il tin eu cu bani

| MagdaIonela explică (pentru Freya1):

Nu e muci.Nu bea alcol si nu traieste pe banii parintilor.Nu mai are parinti

| Freya1 a răspuns (pentru MagdaIonela):

Bani strânși trec si bani nu ii strângi ca sa ii cheltui aiurea dar in fine, asta e alta discutie.
Dacă ti se pare ca nu e ok ce face spune-i asta. Daca esti geloasă si ai îndoieli fata de el rezolvați.Gandestete de ce iti da starea asta de neîncredere, intreaba-l si pe el de ce nu încearcă să iti alunge gândurile astea si le rezolvați treptat prin comunicare.

| anonimg a răspuns:

Daca nu iti inspira incredere, renunta la el. Este de datoria lui sa iti inspire incredere, si nu de datoria ta sa il crezi.
Statul in casa sau iesitul in oras cu baietii este o dovada ca el nu se straduieste sa contribuie la formarea, stabilirea si consolidarea relatiei dintre voi doi. Daca nu depune eforturi de la inceput, nu le va depune nici dupa aceea.
Ii place munca sau fuge de ea? Isi cauta de munca sau nu?
Cand ajungi in tara fa-ti rost de cartea aceasta, si cititi-o amandoi impreuna: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| MagdaIonela explică (pentru anonimg):

Pot sa zic ca pana acum a fost cunoasterea intre noi.Nu suntem de mult timp impreuna.Cu rabdare se vor lega toate. Vrem sa deschidem ceva impreuna dupa ce isi termina scoala la anu.Bani are deoparte pentru ca a tras greu cativa ani.Nu il intretine nimeni cum s-a inteles pe aici prin comentarii. Oricum apreciez sfaturile tuturor.Multumesc.De citit citim amandoi carti de spiritualitate.Acolo ne am si cunoscut

| Sofer a răspuns:

E bărbat și e liber sa se distreze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei barbat sau fetita?
Niciun barbat de pe planeta nu o sa renunțe la o ieșire cu băieții pentru vreo femeie.
După, daca nu mai iese o sa îl lași peste câteva săptămâni, pe motiv ca nu mai simți ce simțeai odată.
Am dreptate? Da, am.
Oricum, e bine ca ești geloasa, mai rău ar fi dacă nu ai fi deloc.

| MagdaIonela explică (pentru anonim_4396):

E absolut normal sa aiba si iesire cu baietii.Dar nu e vorba de o iesire.
El iese in fiecare zi de dimineata pana seara

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

E nu laughing

| MagdaIonela explică (pentru DoarBogdan):

Cand sunt eu plecata din tara ma refer

| anonim_4396 a răspuns (pentru MagdaIonela):

Foarte bine.
Esti geloasa, se vede. Ce drăguț happy

Idk, daca nu are altceva de făcut, de ce nu ar trebui sa iasă?
Eu zic ca e ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu vorbesc în sensul ala.
Când ajunge sensul ala devii singur, fără niciun prieten. laughing