| adrian120 a întrebat:

Buna am 17 ani..am avut o relatie de 5 luni cu o fata..totul s-a sfarsit acuma 3 zile..pe parcursul relatiei ne-am mai despartit dar pentru perioade scurte de timp.dar acuma ii ceva serios..desi imi zice ca inca ma iubeste..imi raspunde la tel..ma roaga sa nu o mai caut si imi repete ca nu o sa mai fim impreuna.o iubesc enorm si nu as vrea sa o pierd.ea zice ca nu ne prea potrivim..ca are nevoie de mai multa atentie.dar eu nu am timp prea mult sa vb la tel doar seara...azi am aflat de la o prietena de a ei ca ea de fapt vrea sa se impace cu fostul iubit..desi mie imi zicea ca ma iubeste enorm si mi-a demonstrat asta de 10000 de ori..si am sunat-o si i-am zis.ea a spus ca nu ii adevarat..stiu doar ca pr ei vrea sa ne faca doar rau.ce sa fac? sa mai lupt? sa o las asa? va rog ajutatiima

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Las-o in pace. Daca vrea sa mai fiti impreuna o sa iti dea un semn ceva. Daca nu, inseamna ca nu mai ai de ce sa te zbati pentru relatia asta. Uneori merge, alteori nu.

| adrian120 explică (pentru antimulte):

Nu cred ca ar faceo..niciodata nu face asa ceva...ea sigur ma iubeste doar ca s-a saturat de certuri si ca u ne vedem prea des

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Daca esti sigur ca te iubeste, lupta! Dar intai asigura-te ca ceea ce spune e adevarat pentru ca daca te minte, nu are rost sa mai lupti pentru ca te vei face doar de ras.

| adrian120 explică (pentru Lorena7712):

Cred ca ma iubeste si nu ma minte niciodata! sunt sigur.

| Roxy6096 a răspuns:

O fata cind iubeste cu adevarat raspunde la telefon cind nu ii pasa nu raspunde inchide inseamna ca ea simte ceva pentru tine nu o pierde lupta du-te la ea cereti scuze in fata acordai mai multa atentie daca nu ai timp prea mult sa va vedeti sun-o scrie-i sa vada ca intr-adevar iti pasa de ea sa vada ca o iubesti fai ceva romantic daca iubesti si stii ca te iubeste lupta

| IvLiv a răspuns:

Nu te merita! mergi pe drumul tau.