| adrian120 a întrebat:

Buna am 17 ani..am avut o relatie de 5 luni cu o fata..totul s-a sfarsit acuma 3 zile..pe parcursul relatiei ne-am mai despartit dar pentru perioade scurte de timp.dar acuma ii ceva serios..desi imi zice ca inca ma iubeste..imi raspunde la tel..ma roaga sa nu o mai caut si imi repete ca nu o sa mai fim impreuna.o iubesc enorm si nu as vrea sa o pierd.ea zice ca nu ne prea potrivim..ca are nevoie de mai multa atentie.dar eu nu am timp prea mult sa vb la tel doar seara...azi am aflat de la o prietena de a ei ca ea de fapt vrea sa se impace cu fostul iubit..desi mie imi zicea ca ma iubeste enorm si mi-a demonstrat asta de 10000 de ori..si am sunat-o si i-am zis.ea a spus ca nu ii adevarat..stiu doar ca pr ei vrea sa ne faca doar rau.ce sa fac? sa mai lupt? sa o las asa? va rog ajutatiima

Răspuns Câştigător
| Roxaname a răspuns:

Buna daca e te iubeste si tu o iubesti lupta pentru ea incercarea moarte n-are iar daca prietenea aceea iti pune piedici ca sa te impaci cu ea incearca si spune-i lui iubita ta ca ea va pune piedici in relatie si ca ea ii vrea doar raul i tink vorbeste cu ea si spune-i sa mai incercati o data sa fiti impreuna ca sa vedeti daca mai exista sentimente adevarate intre voi si ca chiar o iubesti sper sa va impacati succes!happy

3 răspunsuri:
| Iwishtoknow a răspuns:

Nu renunta niciodata la o persoana la care tii enorm. Dupa ce o sa renunti, o sa regreti. Ar trebui sa ii amintesti tot ce a fost intre voi si ce va pierde odata cu tine puppy dog eyes Bafta! happy

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns:

Las-o, daca se intoarce la tine e a ta.

| aleexia a răspuns:

Daca tii cu adevarat la ea nu renunta big grin dar mai lasa-o un timp (cat simti nevoia...cateva zile/saptamani) in pace, sa creada ca nu te mi intereseaza asa tare. Asa o sa iti doreasca (sper) sa fie din nou cu tine, o sa ii fie dor... apoi mai incearca o data, maxim 2 si daca nu renunta puppy dog eyes
Succes! happy