| dracusorcucornite a întrebat:

Bună.Am 17 ani..si acum 7 luni am fost santajata de un prieten ca daca nu ma culc cu el ii va spune iubitului meu (2ani de relatie) ca m-am sarutat cu el.Si eu m-am culcat cu el.Si acum ma santajaza cu video.Ce pot face sa scap de şantaj?

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Să suni la poliție.

| dracusorcucornite explică (pentru OMFGConrad):

Ce dovezi imi trebuie?
Ce poate păți el?

| OMFGConrad a răspuns (pentru dracusorcucornite):

"Constrângerea unei persoane să dea, să facă, să nu facă sau să sufere ceva, în scopul de a dobândi în mod injust un folos nepatrimonial, pentru sine ori pentru altul, se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani." (http://legestart.ro/......od-penal/)
Ai nevoie de niste poze in care iti cere sa faci sex cu el ca sa nu vorbeasca cu prietenul tau, un video cu el in care te santajeaza in orice fel. ORICE.

14 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

De ce n-ai intrebat aici inainte sa te culci cu el?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca la momentul ala cuplai creierul cand ai luat decizia, realizai ca un sarut nu inseamna nimic, comparat cu sexul.
In cazul de fata, este bine sa-i spui prietenului tau adevarul, care oricum il va afla mai devreme sau mai tarziu si sa-i spui aluia de te santejeaza ca nu mai te poate santaja de acum inainte.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te "culci" cu el si in continuare. Te vei simti atat satisfacuta cat si in afara pericolului. Sau il anunti ca in urma analizelor efectuate, a reiesit ca esti infectata cu HIV il dai in judecata ca te-a imbolnavit. big grin

| Nemessys a răspuns:

Nu trebuia sa faci asta. Adica prietenul tau in cine ar avea incredere? In tine sau in baiatul ala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu arăți că ți-e frică. Am avut o prietenă care a pățit exact la fel, era șantajată cu niște discuții perverse pe Facebook. Pana la urmă tot el o încurcă dacă are tupeul să folosească așa ceva... Și totuși, acu 7 luni... presupun că nu te-a mai deranjat de atunci.

| DrGoogle a răspuns:

Daca nu ti-ar fi placut nu te-ai fi culcat cu el, adica una e un sarut alta e sa te culci cu el, dar cred ca tu esti un dracusor cu cornite laughing

| GHoST013 a răspuns:

Te sfatuiesc sa contactezi politia.
Ai facut greseala cand te-ai culcat cu el mai bine-i spuneai prietenului tau iar daca nu accepta aia era, nu e capat de tara.

| qMiruq a răspuns:

Politie,. Prieteni care sa iti fie apropiati si sa il bata, parinti cu care te intelegi....sau somnifer in bautura stergi video, ii faci o poza dezbracat si machiat cat timp doarme si e timpul razbunarii

| BlackBi a răspuns:

>.> mhm..deci tu ai preferat sa ti-o tragi cu ala in loc sa ii spui prietenului tau ca te-ai sarutat cu el... Nice.un sarut nu inseamna prea mult dar sa te culci cu altul, inseamna >.> ai fi putut sa-i spui tu, era suparat pe tine ii ziceai si partea ca te-a santajat sa te culci cu el si te asigur ei ca prietenul tau il lua pe ala la intrebari si uita de un sarut. EH...fiecare cat il duce capul. Te duci la politie, daca te mai santajeaza cu video inregistreaza sau daca ai mesaje te duci la politie. A. daca prietenul tau afla ca te-ai culcat cu ala, ca l-ai inselat >.> s-a cam dus cei 2 ani de relatie >.>

| ZambetColorat98 a răspuns:

Era putin mai grav sarutul decat sa te culci cu el. Puteai spune ca nu-i adevarat. Dar cum fapta e consumata deja, nu ai decat da te duci la politie si sa-l denunti. Iubitul tau va afla oricum, asa ca ai face bine sa ii spui adevarul cu gura ta decat sa afle de la alti pentru ca va fi mult mai rau. Este cel mai probabil sa te ierte. Nu te lasa injosita de nimeni si sa nu-ti fie frica de acel "baiat"

| KosmosInFlame a răspuns:

Poti data viitoare sa il filmezi sau sa il inregistrezi pe ascuns cand te santajeaza si sa arati dupa la polite, face inchisoare 100%, sau, poate ai putea sa ii marturisesti chiar tu iubitului tau de ce face el, oricum nu vei putea continua la nesfarsit, intr-o zi va cere ceva ce nu ii vei putea da 100%, si ii va spune iubitului
Asa ca, crede-ma, mai bine sa auda tot din gura ta decat al lui
Acest caz e serios si te rog sa il tratezi ca atare, pace✌✌

| Denyyyy1234 a răspuns:

In primul rând suna la poliție