| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Buna am 17 ani si mi-a iesit un fel de cos in zona intima, ma doare destul de tare mi-e frica sa strang de el si nici durerea nu o suport. De la ce poate fi? E ceva grav? Va rog sa ma ajutati dau funda la cel mai explicit raspuns!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa-l lasi in pace pentru a nu-l sparge fiindca s-ar putea ajunge in situatia ca sa se suprainfecteze intreaga zona. In mod normal astfel de cosuri ar trebui sa coaca si sa se sparga de la sine in circa 2-3 zile. Este indicat sa fie dezinfecta pielea din jurul respectivului cos/abces, locul se poate unge/tampona cu o solutie cu rivanol sau cu betadina, ori o solutie iodata. Sanatate!

7 răspunsuri:
| Withoutnamenoname a răspuns:

Trece si de la sine. Poti sa il si storci daca vrei. Nu ai nimic. Cum iese pe față, asa se intampla sa mai iasa si acolo

| Ioana74ses a răspuns:

Si eu am patit asa, aveam 10 nu unul (cand m-am epilat) este bine sa te dai cu crema si sa masezi pana intra in piele sa nu storci ca se infecteaza! Multa sanatate!

| Ioana74ses a răspuns:

Eu m-am frecat cu baneocin unguent!

| AnonymGirl2017 a răspuns:

Stai calma fata! E doar un cos! Da-te cu niste crema si nu te epila pana nu trece.

| sake1980 a răspuns:

Incerca cu o penseta

| MareBarosan33ee a răspuns:

Conopidaaaaaaaaaaaaaaaa