| Sofia_4596 a întrebat:

Buna am 17 ani si sunt virgina.Cand ma uit in jur simt asa ca nu fac parte din lumea asta.Sunt prea cuminte pot spunethinking Nu beau decat la ocazii, nu fumez, nu prea ies in orasthinking, stau in casa toata ziua.
Acum 2 saptamana un baiat mai mare decat mine a vrut sa fie cu mine si eu am acceptat pentru ca imi place de el.La inceput a spus ca pe el nu il intereseaza sexul si bla bla vrajelioh go on. dar de cateva zile tot repeta hai se ne iubim si hai sa facem dragoste...Eu i-am zis ca nu vreau pentru ca suntem de putin timp impreuna si el va pleca in strainatate.Nu a acceptat dar tot spune ca el va veni si de sarbatori si va veni pentru mine si ca, daca voi avea vointa putem fi impreuna. Dar principalul motiv pentru care nu as face chestia asta cu el este ca am vergeturistraight face pe picioare si sundsad, alt motiv este ca el a dizvirginat`o si pe prietena mea cea mai buna si tot asa a plecat dar o suna dar ea pana la urma s`a pus cu altcineva, alt motiv ar fi mama daca afla ma impuscastraight face. Nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa continui dar el nu mai sta mult aici si tin la el pentru ca ne cunoastem de cand eu eram mica vreau sa incerc sa trec peste asta dar nu stiu cum sad. Un sfat? puppy dog eyes

13 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu sta cu el pentru MAMA TA (Care e cea mai importanta) pentru pr ta pentru ca nu cred ca vrei sa treci prin ce a trecut ea + ca iti pierzi si virginitatea degeaba.
si nici pentru el. ca no sa stea cu tine toata viata te suna dar nu ai de unde sa stii ca se va intoarce sau ca tine la tine(poate sa se desparta de tine imediat dupa ce faceti).
daca vrei s aiti petreci timp cu el petreceti si fara sex. sau ce el nu poate sa plece din tara pana nu ** pe cinevalaughing) nu cred. el zice asa ca o sa vina si o sa iti zica TOT ce vrei sa auzi doar ca sa faceti dragoste dupa cine isi mai tine promisiunile NIMENI.
petreceti timp cu pr ta si poate iti face ea cunostinta cu un pr de al iubitilui ei. iesiti impreuna + la scoala + baluri o sa gasesti tuh pe cineva care s ate iubeasca.

| fabiola a răspuns:

Scuza-ma ca-ti spun dar daca esti virgina esti pentru acele n motive pe care ni le spui si nu pentru ca iti doresti sa te daruiesti acelui pe care il iubesti din suflet,aceluia care merita dragostea ta.El te duce cu vorba,simte naivitatea si lipsa ta de experienta si chiar profita de aceste lucruri.Un sfat :uita-l si daruieste-te celui in fata caruia nu ai incertitudini,banuieli, celui care te iubeste asa cum esti, cu sau fara vergeraturi!

| BlancaFantasma a răspuns:

Spui ca esti o fata cuminte. DAca e adevarat atunci cum de te gandesti sa te culci cu asta care e clar ca te duce de nas? nici sa nu te gandesti sa o faci prima data cu el, apoi o sa plece si ramai cu buza umflata cum ai zis ca a mai facut si cu altele.

| DenisaAbdn a răspuns:

De acord cu fabiola, ti-a dat cel mai bun sfat. Ti-ai dat si singura seama ce vrea " nu il intereseaza sexul si bla bla vrajeli". Ai mai multa incredere in tine si asteapta baiatul potrivit cu care sa faci dragoste, nu sex.

| bia0000 a răspuns:

Nu trebuie sa acceptiwinkingface exact ce a facut cu prietena ta si singurul lucru pe care i vrea de la tine este "sex"ulwinking

| StaRmAgiC a răspuns:

Am venit cu acest comentariu c-am tarziu dar sper sa-l mai citesti.
Si eu la varsta ta eram exact ca tine.Si exact mii s-a intamplat sa cunosc un baiat care pleca in Italia si imi promitea ca va veni de sarbatori sa ma vada, ca ma va suna dar imi cerea sa ma culc cu el.Si nu eram sigura pe mine ce sa fac. Exact ca si tine.La tine e mai putin complicat pentru ca el umblase si cu cea mai buna prietena a ta.Si nu stiu cat de mult iti respecti prietenia cu aceea fata.Dar eu am aproape 21 de ani si sunt fericita ca nu m-am oferit acelui baiat. Abia acum mi-am inceput si eu viata sexuala care sunt cu actualul si nu regret nimic.
Sper sa te gandesti de doua ori inainte sa faci un pas.Iti doresc tot ce e mai frumos in viata.te pup

| Twist a răspuns:

Eu cred ca esti o fata de nota 10 dupa cum te'ai descris.Rar fete la varsta de 17 ani care sa fie cu capu pe umeri ca tine.Nu trebuie sa stai toata ziua in casa,ar trebui sa iesi la un suc,intr'un club uneori, sa te distrezi dar sa ramai tot cu capul pe umeri! Si asa e, nu faci parte din lumea asta in care majoritatea se dezvirgineaza la 14 ani ca sa fie mai ''cool''.In legatura cu baiatu ala... daca nu iti respecta deciizile si nu e dispus sa te astepte nu te merita.Eu zic sa mai astepti putin pana vei intalni baiatul potrivit care sa fie mereu alaturi de tine, iar atunci cand ai nevoie de el sa fie aproape nu peste hotare.Plus ca daca a facut dragoste si cu prietena ta cea mai buna eu cred ca e putin ciudatbig grin
mult noroc si nu te schimba :*

| SEAL a răspuns:

Esti proasta daca pui botu la tot ce zice un cocalar manelist

| alinutzy19 a răspuns:

O sa se foloseasca si o sa te arunce ca si pe o carpa

| Anonym2013 a răspuns:

Nu e pentru tine.

| dragosh_1723 a răspuns:

Daca iti place de el sh simti ca esti hotarata eu zic sa accepti sh sa nu te mai gandesti la mama ta sau la alte chestii care te fac sa stai pe loctonguefundaaaa

| JaneDoe_8451 a răspuns:

Nu o face el vrea doar sa-si bata joc de tine asa sunt toti rar gasesti un baiat calumea!

| Sofia_4596 explică:

Fund*