| KettyLmn a întrebat:

am 14 si un baiat cu 5 ani mai mare decat mine m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el, noi ne cunoastem doar de 3 zile si nu stiu ce sa-i raspund.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că nu e prea potrivită această relație. Dacă el are 19 ani cu siguranță nu își dorește doar o simplă prietenie. Trebuie să ai grijă. Și hai să fim realiști, ce băiat serios te-ar întreba dacă vrei să fii cu el deși vă cunoașteți de puțină vreme? Părerea mea e că pentru a fi într-o relație cu cineva trebuie să fiți în primul rând prieteni, să vă cunoașteți bine unul pe celălalt. Deci îi poți spune băiatului respectiv că se cam grăbește și accepți să fiți prieteni deocamdată dacă îi convine. Bineînțeles că alegerea este strict a ta.

Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu! are 19 ani, deja e major, student, crede-ma e prea mare diferenta de mentalitate intre voi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles dar cu conditia enuntata din start si anume doar o relatie bazata pe prietenie fara alte pretentii ulterioare. Vezi daca ii convine si accepta conditiile impuse de tine.

| Lola05 a răspuns:

"Eu zic să-i lăsăm să se mai cunoască!" happy
Vezi că din ce povestești tu acolo tocmai ai dat peste un șmecheraș. Dacă te lași așa ușor și accepți, peste încă 3 zile poate va dori să ajungeți și la alt nivel.
Hmm... Explică-i băiatului că nu vei acepta o relație până nu ajungi să-l cunoști mai bine și până vei ști sigur că vrea într-adevăr să fii prietena lui și nu e doar o toană de moment. Dacă așa e, atunci va aștepta. Dacă pleacă, înseamnă că nu avea intenții serioase.

| losseru a răspuns:

nuuuuuuuuuuuuuu.te duce la produs in Italia tu proasta