| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, sunt fata și de o luna ies cu cineva de 21 ani.
El este o persoana absolut minunata, genul de persoana mai cuminte, nu a avut alte iubite și la fel ca mine nu prea are experiența cu relațiile. Ne înțelegem destul de bine, avem multe lucruri in comun și el spera la o relație de lunga durata cu mine, mereu vorbește despre viitor și lucrurile pe care o sa le facem, ce locuri vizitam etc.
Acum o săptămâna am făcut sex, era prima data pentru amândoi. A fost foarte dureros pentru mine și pe lângă durere nu am simțit nimic(stiam ca o sa fie așa ), dar nu m-a făcut nici sa ma atașez mai mult și nici nu regret ca mi-am pierdut virginitatea cu el.
In fine, chestia e ca nu am sentimente atât de puternice fața de el, nu simt acei fluturi in stomac când sunt cu el și sunt confuza dacă ar trebui sa-i mai dau timp sperând ca o sa ma atașez mai mult. Ma simt prost in legătura cu asta. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum nu ai ce sa mai faci, ca himenul nu se lipeste la loc, iar daca ai avut sex neprotejat, atunci poti sa fii infectata si cu boli cu transmitere sexuala.
Pari a fii foarte imatura, daca iei decizii fara pic de responsabilitate, pe care mai tarziu le vei regreta, desii azi nici macar atata lucru nu poti realiza.
Nu cred ca cineva vrea un viitor cu tine dupa 1 luna de zile, dar minciuni spun toti baietii, pentru a te convinge sa faci sex cu ei.
Ce poti face acum?
Un test papanicolau, sa vezi daca ai contactat o boala.
iar peste 6 luni, alt test, de depistare HIV.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu iti place, spune-i ca nu vrei o relatie cu el.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i ce simti. Mai bine să afle adevarul decât sa fie mințit.
Până la urmă nu poți sa stai cu cineva pe care nu îl iubești.

| SG1995 a răspuns:

Asta e prima dată când o aud, de la o femeie zic.laughing

| Plato a răspuns:

Cam tarziu ti-ai dat seama. Csf? Ncsf.

| Goete a răspuns:

Ai toata viata inainte, de ce ai sta cu cineva cand nu simti fluturi in stomac?
Da-ti o sansa, daca esti legata nu esti libera

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatulpotrivit este aici: https://www.youtube.com/watch?v=apLEVBKWnRU

| Marian9978 a răspuns:

Păi ai iesit doar de o luna, ti-ai pierdut și virginitatea cu el si asta fara sa-l iubești...csf