| BarBy_DiDi_1990 a întrebat:

Buna, am 18 ani si nu am avut niciodata un contact sexual. Intr-o vara am mers la mare si s-a intamplat ca atunci sa imi vina perioada aceea a luniilaughing si nu voiam sa stau doar pe plaja, asa ca am fost la o farmacie si mi am luat O.B. uri... credeti ca exista riscul sa nu mai fiu virgina?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Nu exista riscul sa te dezvirginezi cu OB-uri.

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea se ''pierde'' (dispare) incepand din momentul in care este intretinut primul contact sexual in urma caruia vaginul este penetrat de un penis real/adevarat, indiferent daca a fost folosit sau nu... prezervativul. Prin folosirea tampoanelor interne, adica a O.B.-urilor NU se pierde virginitatea si daca sunt folosite atent in acel caz NU se va deteriora sau rupe himenul si ca atare NU
se produce nici deflorarea ''pasaricii'' Ca si concluzie finala, se poate afirma ca ai fost si esti virgina in continuare big grin Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Virgina te numesti pana faci sex. Iar daca te deflorai, stiai. Te durea.

| SG1995 a răspuns:

Riscul să se rupă himunul, da, sansele să numai fi virgină, 0%.

| ywar a răspuns:

Mai te trec in calendarul meu de deflorari. Primul loc liber este pe 20/21 ianuarie.
Te bagi?

| Rhea44 a răspuns:

Inca esti atata timp cat nu ai avut un contact sexual pana acum.

| Hellboy96 a răspuns:

Nu există niciun risc. Până nu întreții contact sexual, ești virgină!

| GeneviveJ a răspuns:

Ob-ul este prea mic conceput el asa ca sa poate producere ruperea himenului, dar daca ai insistat cu introducerea lui, l-ai bagat adanc si te-a durut tare este posibil sa fi lezat himenul. Nu ar trebui in schimb sa iti faci griji, ce te sfatuiesc eu e sa renunti la ob-uri mai ales ca nici nu ti-ai inceput viata sexuala, sunt incomode, nu sunt cele mai sanatoase chestii de bagat acolo, si mai ales ca vaginul tau e inca intact daca nu ai intretinut relatii sexuale, deci renunta mai bine la ele happy

| Misteryy a răspuns:

Sper sa nu o intelegi ca o jignire, dar eu ma gandesc ca tu ai doar 18 ani din punct de vedere cronologic si atat.
Sper sa meditezi la ce am spus.