| rominas a întrebat:

Buna,am 18 ani si sunt putin plinuta.As vrea sa imi incep viata sexuala dar imi e frica sa nu ma ingras mai rau.Am intrebat si eu cunoscutii iar parerile sunt impartite,unii ca slabesc altii ca ma ingras...Mi-e frica sa nu se produca o "explozie" si sa ma ingras mai rau! Voi ce credeti, ce stiti?

11 răspunsuri:
| rebeca a răspuns:

Buna,
Din punctul acesta de vedere stai linistita, nu te ingrasi, nu slabesti...acest lucru nu tine de viata ta sexuala.
In ceea ce priveste dorinta ta de a-ti incepe viata sexuala, cred ca e mai indicat mai intai sa mai citesti, sa stii tot ce implica asta si sa fi pregatita si din acest punct de vedere.
In felul acesta te bucuri pe deplin de prima experienta.
Nu e un sfat, e o parere.
Baftawinking

| RAY a răspuns:

Tu ca fata cum nu vad ce efort o sa faci nici nu o ingrasi nici nu o slabesti, poate un pic slabit

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există nici o legătură între o viaţă sexuală activă ( începerea vieţii sexual ) şi aspectul fizic!

NU te îngraşi, dar nici NU slăbeşti dacă începi să faci sex.

Toate cele bune.

| Raiiiisa a răspuns:

Nu cred ca asta influenteaza foarte mult greutatea ta, cel mai important este sa stii cum sa te mentii.
Acuma daca o sa te iei dupa gura lumii, nu o sa-ti mai incepi viata sexuala niciodata cu frica ca o sa te ingrasi?
Relaxeaza-te si bucura-te de viatahappy

| NnDWtf a răspuns:

Depinde de organism.

| Myvoiceroman a răspuns:

Bai, penisul nu te hraneste, deci nu te ingrasi de la el. Ce, tu mananci cu "maimutica" sau cu gura? Plus, oricum o sa fii grasa peste cativa ani. Macar profita de vremea asta in care cineva ar vrea sa faca ceva cu tine.

| rominas explică (pentru Myvoiceroman):

De ce esti asa sigur ca voi fii grasa peste cativa ani?

| Myvoiceroman a răspuns (pentru rominas):

Majoritatea femeilor se ingrasa dupa 25 de ani. Tu deja esti plinuta, deci asa va fi organismul tau. Sexul nu are nicio legatura cu ingrasatul. Eventual poti slabi de la sex, daca e bun, mult si de calitate. Pilulele anticonceptionale ingrasa - daca nu sunt luate dupa un consult si daca nu te duci la medic periodic. Sexul NU. Insa, repet, tu deja ai conformatia corpului de asa natura incat vei fi "dolofanica".

| Louysse a răspuns:

Nu e adevarat, nu te ingrasi, poate doar te mai dezvolti un pic dar asta se intampla destul de rar. Ingrasatu si slabitu nu tine de sex, tine de alimentatie si sport

| anne2222 a răspuns:

Cu asta n-ai cum sa te ingrasi laughing. Depui efort, curg apele pe tine, slabesti, trust me laughing.
Go ahead.

| KHYTZU a răspuns:

Depinde de om, in general iubirea te slabeste, si suferinta. Daca faci sex ca turbatu de 2 3 ori pe zi normal si logic slabesti, daca nu faci sex te ingrasi.Sexul nu ingrasa din potriva te slabeste.Asa ca bafta