| Innohit a întrebat:

Am 18ani si sunt virgin. Recomandati-mi si mie niste prezervative pentru a nu se rupe ata "din prima", adica sa faci sex si sa nu se rupa deloc. Astept raspunsuri :*** multumesc :X

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ruperea frenului nu are legatura cu prezervativul. La majoritatea barbatilor nu se rupe niciodata, de-a lungul intregii vieti.

| EuCuTine a răspuns:

Durex este mai rezistent dar vezi ca daca este tipa are P "stramta" poti sa pui orice ca se rupe dar daca este P "larga" atunci poti si fara.Acum depinde de fata dar si de tine ca poate sa fie mai firava "ata" si sa se rupa.

| GenEu a răspuns:

Ruperea "atei penisului" nu tine de materialul, natura, numele prezervativului.
La unii se rupe, la altii nu se rupe. Nu poti "programa" ruperea ei, se intampla pur si simplu.
Succes!

| florg78 a răspuns:

Felicitari in primul rind pentru virginitate, in ceia ce priveste prezervativele asigura doar protectie inpotriva diverselor boli precum si a unei sarcini ne dorite.in ceia ce priveste ruptul atei, e mai degraba un mit arhaic. o sa descoperi singur

| SupaRici112 a răspuns:

Durex Extra safe (Prezervativ din latex puţin mai gros, lubrifiat suplimentar. Pentru cei care vor să fie absolut siguri.
Doar pentru că vrei să staţi fără griji, nu înseamnă că vrei să sacrificaţi confortul – iar cu Extra Safe nu trebuie să faceţi acest sacrificiu) Sau Durex Performa (Este secretul pentru un act sexual de mai lungă durată!
Performa conţine un lubrifiant special– numit Benzocaină – în interiorul prezervativului, care îl ajută pe bărbat să controleze şi să întârzie punctul culminant al actului sexual, prelungind excitarea sexuală…ceea ce înseamnă un act sexual prelungit.) mai sunt si altele... In general durex sunt cele mai bunebig grin

| vegas08 a răspuns:

Daca se rupe sau nu 'ata' nu conteaza. primul act sexual si nu mai esti virgin. In ceea ce priveste prezervativele, durex si contex sunt buna(iti recomand ceea ce am luat si eu). Bafta! Funda?winking

| AmericanHistoryX a răspuns:

Pai depinde de grosimea fiecaruia(la penis), uite pe ambalaj la prezervative ca au scrisa marimea, daca le simti prea stramte se pot rupe, insa daca sunt prea largi pot aluneca. Daca le ei groase, scade placerea, dar asta tu o sa vezi care iti convin, eu unul folosesc masculan, ca durexu' m-a tradat si pentru mine sunt mai comode.La astfel de lucruri nu poti generaliza, depinde de fiecare si depinde si de prietena.
spor la treaba!