| ingerashpierduth a întrebat:

Buna,am 19 ani iar in luna iunie mi-am inceput viata sexuala.De atunci am avut cateva contacte neprotejate.I data de 20 iunie mi-a venit menstruatia, urmatorul contact sexual fiind in 10 iulie iar in 14 am avut urmatoarea menstruatie (nu le am niciodata regulate). Menstruatile au fost normale, au durat in jur de 4-5 zile iar de asemenea cantitatea a fost normala.Nu am avut dureri de abdomen dar de obicei eu nu am aatfel de probleme, doar cu cateva zile inaite mi-am simtit sanii putin mai sensibili. Vreau sa precizez ca nu a ejaculat in mine.Eu fiind mai paranoia vreau sa stiu daca exista sanse sa fi ramas insarcinata mai ales ca am observat ca menstruatia avea oarecum un all miros.De atunci nu am mai avut contact sexual.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramai inarcinata chiar si daca nu ejaculeaza in vaginul tau!
Lichdul seminal (2-3 picaturi) care se elimina din penisul baiatului la doar cateva secunde dupa ce l-a introdus in vagin, poate sa contina sperma si daca tu esti in perioada fertila poti ramane si insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii de acum inainte ca intotdeauna o menstruatie pornita la timp, la data preconizata reprezinta GARANTIA ca ciclul menstrual anterior s-a terminat si odata cu menstruatia a inceput un ciclu menstrual NOU, si de asemenea ca in proportie de peste 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului si ca atare nu s-a format o sarcina si din acest motiv este eliminat din organism ENDOMETRUL imbatranit devenit inutil care reprezinta captuseala uterului in ar fi urmat sa se fixeze sarcina prin procesul de NIDATIE in cazul in care s-ar fi realizat fecundarea ovulului si formarea unei sarcini. Cantitatea de menstra si numarul de zile de scurgere a menstrei rezultate, depinde de cat de bine a fost dezvoltat ENDOMETRUL care se elimina prin menstruatie. Pot sa apara diferente de culoare, miros, textura, aspect etc fara a avea insa nicio importanta deoarece aceste lucruri depind doar de aspectul fostului endometru. In consecinta te poti linisti complet deoarece orice posibilitate de a fi insarcinata este egala cu 0 (ZERO). Multa sanatate!

| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai avut menstruatie nu ai de ce sa iti faci griji. Sanii devin de obicei mai sensibili in acea perioada si mai tensionati.