| Anonim199991 a întrebat:

Pe 14 iunie am avut ultima menstruație, iar pe 17 iulie am avut parte de primul act sexual, neprotejat. A durat aproximativ 5 minute, băiatul nu a ejaculat. Menstruația nu mi-a venit nici până în prezent. Credeți că sunt însărcinată?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cum nu a ejaculat...

| corbulalbrosu a răspuns:

Intrebarea ta asa cum este formulata este mai degraba o ghicitoare si din acest motiv practic este aproape imposibil sa se poata oferi un raspuns obiectiv.
Daca ultima sangerare menstruala a inceput in data de 14 Iunie si actul sexual a avut loc in data de 17 Iulie adica in cea de a 34-a zi a ciclului menstrual, posibilitatea si probabilitatea de a se forma o sarcina in conditiile precizate, prarctic este IMPOSIBILA. Fiindca menstruatia nu a pornit nici dupa ce au trecut 34 de zile, se poate presupune ca ciclul tau menstrual este de tip neregulat sau dereglat si exact din acest motiv a aparut aceasta asa zisa... intraziere. Fiindca afirmi si sustii ca nu a ajuns sperma in vagin si de asemenea si fiindca actul sexual a avut loc in acest moment al ciclu menstrual, se poate aprecia ca in astfel de conditii NU poti fi insarcinata nici daca ti-ai dori asa ceva. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti sa fii gravida.