| Babykiss56 a întrebat:

Buna,am 19 ani,sunt foarte confuza,plac un baiat,el al fel ma place in schimb e foarte rusinos si foarte inchis in el,si ii e team a sa incepem o relatie, crede ca e doar o aventura pentru mine, plus la toate in curand pleaca din tara pe vreo 4 luni si nu mai crde in relatie la distanta,in schimb eu il vreau foarte tare,vreau sa fiu cu el, ma simt aiurea stiind ca il voi pierde, sfatuiti`ma va rog frumos ce sa fac? cred ca si voi ati iubit si iubiti si ma veti intelege! fundita

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca pleaca definitiv nu are rost.
Normal ca spune asa nu are cum sa aiba incredere in tine fara sa te cunoasca.
Ii trebuie o doza mare de incredere pe care o acumulati cu timpul.
Vorbeste cu el, spune-i ca vrei ceva serios, ca il placi cu adevarat, uita-te in ohii lui tine-l de maini!

| Betty18 a răspuns:

Cred ca temerile lui au un fundament. si oricum poate tu crezi ca poti pastra aceasta relatie la distanta, insa el poate nu e pregatit de asa ceva!

| nesuferit a răspuns:

Shimba'l... cu mine

| Încrucişătorul a răspuns:

Daca e non-rroman, lasa-l sa se duca.

| Zeref a răspuns:

Da si unii dintre noi am mai iubit, dar relatia la distanta nu prea tine. Daca era 100-200km distanta se putea face un sacrificiu dar asa...il chinui si pe el.Caci crede-ma pentru ca spun din experienta, cand esti in strainatate si te suna femeia ta si mai si plange ca-i este dor de tine si alea alea, ti se rupe inima-n tine si te tulburi.Multi vin acasa.Lasa-l sa se duca asa cum este el si veti vorbi pe net, telefon, cum se poate si e mai bine.Si de acolo il pregatesti pentru cand va veni, caci el stie ca mai are putin si vine sa se intalneasca cu tine, nu sa ajunga in situatia de fi disperat si numai poate sta din cauza distantei. Pune-te tu in situatia lui si vezi cum ai reactiona daca ti s-ar intampla tie. Oare ce reactie ai avea? Si uite asa stii ce ai de facut. Poate ca el stie ca daca se baga cu tine intr-o relatie ii va fi greu si tie si lui.Asa ca el pastreaza aceasta distanta pentru amandoi, desi el ar vrea sa fie cu tine.Dar el se gandeste ca mai bine ar fi dupa ce vine.Nu ar fi mai frumos asa? Poate si un cadoubig grinbig grin.Si nu, nu-l vei pierde.

Daca se va intampla asa, macar ma ai pe minelaughing.Nu intelege gresit.

| Dariiiii a răspuns:

Pai cu siguranta are un motiv pentru care ii e teama. probabil a fost dezamagit in trecut si nu mai vrea sa repete acele momente. Dar tu trebuie sa ii explici ca nu e doar o aventura, ca tu chiar il placi si nu vrei sa il faci sa sufere. Spune-i ca nu vrei sa il pierzi. Poate va trece de temeri si ve-ti incepe o relatie.happy Aveti timp pana cand pleaca, macar sa ii lasi o amintire placuta.happy