| AlaturideIngeri a întrebat:

Buna!
Am 2 intrebari pentru baieti si as vrea sa mi se raspunda cat se poate de sincer pentru ca am mare nevoie de aceste raspunsuri
Deci, sa incepem big grin
1. Ati putea sa iubiti o fata care nu mai este virgina?
2. Ati sta cu o fata care nu are sani(deloc) desi are o varsta mare(nu 13-14 ani)?
Chestia cu sanii a devenit un complex pentru mine de cativa ani sad
Sper sa-mi raspundeti cat se poate de sincer si sa nu luati in baza.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

1) Iubirea nu are legatura cu virginitatea, dar nici cu ipocrizia.
2) Nu marimea sanilor defineste personalitatea unei fete.

19 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Sper ca nu te superi ca o sa-ti raspund si eu, desi sunt fata.
In primul rand, daca nu mai esti virgina inseamna ca a stat cel putin un baiat cu tine, desi nu ai sani deloc, nu? Asta inseamna ca nu te-au respins chiar toti, dar si ca exista sanse destul de mari ca si pe viitor sa te ia baietii in seama.
In al doilea rand, nu cred ca faptul ca nu mai esti virgina ar putea fi un impediment pentru baiatul care te apreciaza pentru ceea ce esti si care isi doreste sa aiba o relatie cu tine. Din moment ce nu ai 13-14 ani, inseamna ca nici nu poate sa te judece pentru decizia ta de a-ti pierde virginitatea.
Tu esti cea care trebuie sa reflecteze la trecut, sa vada daca regreta ceva si daca aia a fost decizia corecta.
Nu mai poti da timpul inapoi, dar poti sa incepi sa te respecti si sa iti apreciezi corpul mai mult. Pacat ca nu ti-ai pus prima intrebare mai repede, inainte de a-ti pierde virginitatea. Raspunsul meu ar fi fost acelasi, dar as fi adaugat si ca o virgina este mult mai respectata si apreciata, are mai putine griji si mai multi pretendenti.

| AlaturideIngeri explică (pentru DeeaMarry):

Da am fost cu un baiat, primul baiat cu care am stat, am fost impreuna 2 ani, acum suntem despartiti.Nu as fi vrut sa fac acest pas de la varsta asta dar uite ca l-am facut si acum regret enorm.Stiu,trebuia sa ma gandesc la asta inainte sa o fac dar totul s-a intamplat foarte repede, pe neasteptate, fiind si primul baiat nu am stiut cum sa reactionez.L-am iubit mult si as fi facut multe pentru el, dar nu a stiut sa aprecieze nimic din ce i-am oferit...Acum este cu altcineva, au trecut 3 saptamani de cand ne-am despartit si sta cu fata cu care m-a inselat de cateva ori...Asta e, viata merge inainte.Multumesc pentru raspuns si chiar nu m-am suparat, din contra ma bucur.Te pup kiss

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Si tu stiai ca te-a inselat, dar ai continuat relatia cu el?!

| AlaturideIngeri explică (pentru DeeaMarry):

Da,imi spunea chiar el ca a fost la ea,dar nu se intampla nimic intre ei, nici macar nu se sarutau(asa zice el, dar nu am de unde sa stiu exact ce facea cu ea).Ei ii placea de el de foarte mult timp dar el nu voia sa stea cu ea pentru ca are o reputatie cam proasta si nu il lasau parintii.El din totdeauna a avut o slabiciune pentru sanii ei, zicea ca are cei mai frumosi sani(imi zicea asta mie in fata, nu se ferea).

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Nu trebuia sa accepti ca el sa mearga la ea.
Nu imi vine sa cred cata nerusinare pe un baiat!
Sper ca iti dai seama ca ai facut o greseala foarte mare.
Ai grija pe viitor!

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Cel mai probabil e ca din cauza lui ai si complexul cu sanii.

| AlaturideIngeri explică (pentru DeeaMarry):

Da,pentru ca de fiecare data cand iesam in oras se uita dupa fete insistent si zicea "ce sani are aia!"...

| DeeaMarry a răspuns (pentru AlaturideIngeri):

Acum chiar ca nu inteleg de ce ai stat atata timp cu el. Avea si parti bune baiatul asta?!
Nu as fi stat nici macar o zi cu un baiat care face astfel de remarci. Trebuie sa inveti sa te faci respectata, pentru ca altfel nu ti se va acorda niciodata locul cuvenit.

| RobiD a răspuns:

1.Da as putea iubi o fata care nu mai e virgina, daca acea fata ar avea si niste calitati pe care le-as aprecia la ea.
2.Da as putea sa stau cu o fata care nu are sanii prea dezvoltati, iarasi un aspect care nu conteaza asa mult intr-o relatie care se vrea serioasa.

| Dariusuu a răspuns:

Atâta timp cât ești îndrăgostit ai putea face orice, chiar să iubești sincer.

| greyhound a răspuns:

Of Doamne! DA
Da
Dar cumva ti s-a parut ca toate femeile din lumea asta care nu sunt intr-o relatie sunt fie cu sani mici, fie nevirgine?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca am ajuns sa ma indragostesc de ea, nu ii mai vad defectele deloc.

| irrumator30 a răspuns:

Sa incep cu inceputul:

1. Da. Nu e nici o suparare daca ea nu mai e virgina, inseamna ca are experienta sexuala. Si asta e bine.

2. As sta daca sunt indragostit de ea... marimea sanilor nu e ceva poti controla tu insuti, poate fi hormonal, poate fi genetic, nu stiu, zic. Unele fete sunt mai sexy cu sani mici, unele mai sexy cu sani mari. depinde de constitutia corporala.

| NoNameInAction a răspuns:

Raspuns(1) Daca este virgina si este singura, as putea sa ii dau o sansa deoarece mi se pare prea crud sa judeci pe cineva dupa prima infatisare.
Sufletul conteaza si nu restul.
Raspuns(2) Da de ce nu? nu trebuie sa fi un obsedat din acela care se gandeste numai la pipaitul sanilor.

| SethMC a răspuns:

1.Nu am nici o problema ca e virgina sau nu...atata timp cat o iubesc o iubesc si punct
2. daca ma atasez de ea...mi se rupe daca are sani sau nu..pt mine in general personalitatea conteaza.dar si aspectul cat de cathappy app vezi ca nu toti baietii sunt asa.

| AlaturideIngeri explică (pentru SethMC):

Stiu ca nu toti baietii sunt asa! De aceea am si pus intrebarea ca sa vad cum vedeti voi aceste doua chestiuni si sa ma conving ca ce cred si ce sper eu este adevarat.Multumesc pentru raspuns.

| CarlosBogdan17 a răspuns:

Iti spun sincer, nu as` suporta faptul ca prietena mea nu mai este virgina, da nu e nicio problema dar asta e parerea mea.
Sanii nu conteaza 13-14 ani nu e o varsta mare crede`ma, dar cat timp iubesc nu conteaza neaparat sanii.

| AlaturideIngeri explică (pentru CarlosBogdan17):

Nu am 14 ani, am 17 ani...

| Ieedi a răspuns:

1. Atractia este mult mai mare pentru un baiat cand vine vorba de o relatie serioasa daca partenera lui este virgina. Iti voi spune gandirea mea care probabil se aplica la majoritatea baietilor : Ce ti-ar placea sa mananci mai mult? O prajitura noua, nedesfacuta sau una muscata / ramasitele lasate de alta persoana? Nu este imposibil dar nici acelasi lucru nu va fi vreodata. Majoritatea baietilor seriosi pun pret destul de mare pe virginitate...

2. Baietii se impart in doua categorii : cei care se uita sus si cei care se uita jos. Mai precis cei care sunt atrasi de sani si cei care prefera partea inferioara (fund, picioare) -sau cei care le prefera pe amandoua egal laughing-. Totusi, dat fiind faptul ca intrebi daca un baiat ar putea sta cu o fata, nu cred ca atractia ce i-ar tine impreuna ar trebui sa fie legata de aspectul fizic. Mai simplu spus, daca cineva tine la tine, nu pune pret pe o singura calitate/defect al tau. Te accepta cu totul.