| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala pentru ca nu ma simt inca pregatita si sincer mi-as dori mult mai tarziu. dar baieti care vor sa stea cu mine se mira spun cand am d gand iar chestia asta ma sperie dar stiu ca nu toti gandesc la fel. dar pur si simplu consider cu cat e mai tarziu cu atat e mai bine.sunt multe fete care isi incep viata sexuala la 15 ani si chestia asta mi se pare absurda sunt deja mature cand vor ajunge d varsta mea acum nu stiu sper ca nu ma vor respince baieti din cauza asta.asi dori un sfat d l voi credeti ca atunci cand o sa imi gasesc pers potrivita voi avea un avantaj sau un dezavantaz si care ar fi acela?

19 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Un. avantaj happy
Fiindca, langa nu tine, nu vrei ori si ce cocalar, ci un baiat care se respecta.happy
Iar acest baiat/barbat, nu cred ca-si va dori ca sotia lui, sa fi trecut prin n`shpe mii de paturii...inaintea luiwinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca persoana potrivita este chiar o persoana potrivita, si nu e doar unu care vrea doar "sa mai sparga una", posibil sa-ti fi gasit marea dragoste. Daca-i unu de celalalt care minte si chiar o sa te faca sa crezi ca e fat-frumos... O sa zici ca trebuia sa se intample si asta si o sa treci (mai usor sau mai greu) peste.

Spor!

| Parintele a răspuns:

Multi baieti nu vor sta cu tine vazand ca ai 20 ani si ca nu vrei s-o faci cu ei. dar sunt si baieti care pot sta cu tine in speranta ca le vei ceda printr-o shmekerie de-a lor...si mai sunt si cei care vor sa te simti fericita si s-o faci cu ei atunci cand simti tu ca esti pregatita. dar astia sunt cam rari.

| Linda a răspuns:

Asteptam raspunsuri de la ei... Eu cred ca este un avantaj. In cazul meu a fost. Pe urma noaptea nuntii a fost intr-adevar noaptea nuntii, nu ceva similar unor nopti care au fost.

auran
| auran a răspuns:

Felicitari!
Sunt si avantaje si dezavantaje. Dezavantaje:
- cu cat iti incepi mai tarziu viata sexuala, dezvirginarea poate fi mai dureroasa (sau nu);
- daca nu vei gasi baiatul potrivit vei avea de suferit si te vei simti inselata, iar dezamagirea o sa fie foarte mare...
Avantaje:
- mmm c-am putine dar, cel mai important pentru tine este ca te simti curata si pura;
- daca gasesti persoana potrivita (un barbat care sa fie satul de...) o sa te respecte si aprecieze...

| Encore a răspuns:

Parerea mea e ca nu ai cum sa ai relatie mai lunga de 2-3 luni... greu sa gasesti persoana potrivita si probabil daca ar tine la tine si nu ati face-o s-ar putea sa te insele...

| canarita a răspuns:

Mai asteapta draga ca nu pierzi nimic...la varsta ta baietii cauta doar sex, sex, adica sa se culce cu tine, apoi cu alta si tot asa...intre timp te poti masturba daca esti curioasa...doar baietii mai maturi iubesc...pentru ca sunt mai maturi

| MisterKat a răspuns:

O sa ai avantaje daca iti gasesti persoana potrivita! Daca iti gasesti vreun cocalar sau taranoi nu prea o sa ai avantaje. Succes! O zi buna! Daniel.

| catalina_2916 a răspuns:

Va fi un un mare avantaj. te va pretui mult mai mult.petru ca va gasi la tine acea puritae, inocenta care greu se mai gaseste la o fata/femeie in ziua de azi...acel barbat care te va avea nu o sa mai aiba frica/teama ca atunci cand va merge cu tine pe strada ca te vor arata alti barbati cu degetul ca te-ai culcat cu ei... el se va simti mandru ca a fost primul'...deci FII mandra de tine! te pup si ai grija care va fi primul barbat din viata ta pentru ca meriti un barbat care sa te iubeasca si care sa faca orice pentru u!

| pas a răspuns:

Succes si fi tare, nu renunta la ceeea ce simti pentru nimeni si nimic. Fiti tari fetelor, nu lasa-ti toti maniacii sa profite de voi. Haideti sa facem un club sau ceva de genu asta, sa aratam tinerelor de 15 ani ca nu sexul e solutia si cu sa se bucure de darul fecioriei cine e de acord sa lase un mesaj pentru pas! hai sa facem ce putem ca lumea sa vina putin la normal! Succes!

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

In ziua de azi.sa fii virgina la 20 de ani este un miracol. dar daca y nu te simti pregatita, nu te lasa influentzata de cei din jurul tau sau de anumitzi factori.cand o sa gasesti prs potrivita, eu cred ca o sa ai un avantaj. o sa fie cv de vis.bft

| nmn a răspuns:

Buna.Eu iti spun sa stai linistita, nu lua in considerare parerea baietilor si ce daca se mira, asta e, se mira, le trece.Nu face un pas gresit, atunci cand simti tu ca ai gasit persoana potrivita si cand simti ca te merita atunci poti sa cunosti si cealalta "parte" a dragostei ca sa spun asa.Eu am stat cu un baiat 2 ani, doar ce m-am despartit de el(eu am rupt relatia pentru ca simteam k il iubeam mai mult decat o merita, in comparatie cu el, iubeam prea mult) si acum imi vine sa plang, eram sigura ca voi ramane cu el si ca el e baiatul potrivit de aceea am considerat ca pot trece mai departe(asta dupa o perioada destul de lunga pentru ca vroiam sa ma asigur k tine la mine). Sfatul meu este sa cauti bine persoana potrivita si sa nu asculti parerea celorlalti.Am multe de spus cu privire la acest subiect. Daca vrei sa vorbesti cu cineva, despre orice, id-ul meu este:radu.camelia77,pup si ai mare grija de tine

| beautifulzero a răspuns:

20 de ani nu e mult. Mai bine asa, decat in frageda adolescenta, ca altii dintre noi. Raspunzandu-ti la intrebare, cred ca o sa ai parte si de un dezavantaj, anume ca oamenii privesc virginitatea ca pe un teritoriu nepermis dupa o varsta, dar si un mare avantaj, pentru ca atunci cand te vei simti in regula ca tine si partenerul tau asteptarea o sa iti fie rasplatita, pentru ca o sa faci acest pas cu maturitate. Problema reala nu cred ca e de varsta, cat de asumarea ta si ca fiinta sexuala, dar asta o sa vina cu timpul, cand ti se vor indeplini o suma de conditii. Din cauza asteptarii tale pana acum, pe care am senzatia ca o consideri indelungata, nu trebuie sub nici o forma sa te grabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti doresc sa gasesti o persoane care sa te respecte si care sa merite sai oferi cinstea ta de fata care ai pastrato ca pe o floare rara. felicitari si mult-mult noroc in viata.meriti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e un avantaj. dar macar gaseste-ti pe unul care a avut 50 inainte, altfel in noaptea nuntii o sa stati si o sa va uitati unul la celalalt laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepe-ti viata atunci cand consideri k ai intalnit baiatul potrivit.si daca un baiat t respinge k esti virgina, inseamna k nu t merita si nici macar nu tine la tine, dar sa t mai si iubeasca...si eu nu cred ca tu vrei sa o faci cu oricine. si ink ceva.sa stii ca cel cu care iti vei petrece tot restul vietii te va aprecia f mult daca el va fi primul din viata ta. ti-o spun din proprie experienta.sa nu crezi baietii care sp k pentru ei nu conteaza cu cati ai fost inainte. cei care sp asa nu vor decat sa se distreze.nu vor relatii serioase.asa ca ai grija.si crede-ma k vei avea un f mare avantaj daca te pastrezi pentru cel potrivit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna eu am 21, mi-am inceput viata sexuala la 19 ani si nu sunt ft. mindra de asta, ba deloc, daca asteptam inca putin timpul sau persoana potrivita cu care sunt acum, as fi cistigat enorm. El ma iubeste enorm o simt, dar nu poate accepta ideea ca am fost si a altuia, ma urask pentru asta, si ma doare sa. l vad cum il chinuie gindul.ASA ca asteaptati printul, si fa asta doar daca il iubesti cu adevarat...

| rich a răspuns:

Draga nu stiu ce sa zic.inseamna ca ori te tii tu tare si nu vrei sa incepi ori tu ai ceva... daca nu vrei la varsta asta inseamna ca iti este frica sau nu stiu...eu cunosc fete care siau inceput viata sexuala la 11, 12 ani...si mai tarziu un pic... dar eu cred ca tu ar trebui sa-ti incepi viata sexuala...asta am avut de zis...

| pisoiu a răspuns:

Respect pentru tine...de admirat in ziua de azi.