| carmenanca a întrebat:

Credeti ca e ok sa imi incep viata sexuala la 17 ani jumate? Adica ce parere aveti e potrivita varsta? Eu ma simt pregatita. Si ma sperie ideea ca zilnic ma gandesc la astalaughing) nu eram asa pana acum ceva timplaughing. oricum virginitatea nu se mai apreciaza la adevarata ei valoarethinking

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Noi nu putem sa-ti raspundem la intrebarea ta,trebuie sa iti raspunzi singura.
Din punct de vedere medical,esti in momentul potrivit,dar viata sexuala o incepi atunci cand,maturizata si emotional,simti ca iti arde pamantul sub picioare din dorinta de a te contopi complet si definitiv cu cel pe care il iubesti!
Daca lucrurile asa stau,fii sigura ca pana si virginitatea ta va fi apreciata la reala ei valoare!
Inceperea vietii sexuale e o hotarare care tine strict de forul interior al fiecaruia din noi,de sentimente,de relatia pe care o avem,de dorinta fizica ce ne este creata,nu e o moda,o datorie,o manipulare din interes sau o dezlantuire hormonala.
Invata cum sa te protejezi,informeaza-te despre pericolele care te pot pandi,ia in calcul si riscurile la care te-ai putea expune si toate astea,cu seriozitate, cu responsabilitate, sexul nu e un sport!
Asadar, gandeste-te de zece ori si fa-o o data.
Ca sa ai toate motivele sa zambesti, apoi.

| mgtow a răspuns:

Mai stai 6 luni apoi dai drumu

| Zenithf a răspuns:

Si o haina, daca ti-o fost draga tare, dupa ce nu te mai incape, o pastrezi in dulap cu grija. Virginitatea nici atata valoare nu are? Chiar daca pentru altii nu, pentru tine macar?
Nu-i nimic, ca avem nevoie si de carpe de sters praful.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Momentul nu poate fi potrivit sau nu. Daca tu simti ca trebuie sa o faci, o faci. Din punct de vedere al moralei ar trebui sa te mariti intai. Dar cine mai tine cont de morala, azi?!

| PisSsy a răspuns:

Nu conteaza daca acum sau peste 6 luni important e sa faci cu cine trebuie mai exact cu cine te iubeste, acela sigur nu isi va bate joc si va avea grija de tine, nu il va preocupa doar sa se simta el binewinking. Este foarte apreciata virginitatea de aceea trebuie sa o faci cu cine crezi ca va tine relatia. Oricum fa ceea ce simti, doar gandeste-te sa nu regreti pe urmakiss!

| neutrino a răspuns:

Chiar daca tu nu ti-o apreciezi singura, se va gasi cineva, intr-un final, sa ti-o fure, fara sa-si dea seama ca tu ai dorit sa scapi de ea. Fiecare cu visele si telul sau!

| Alcyon a răspuns:

Nu cred c-ai pus bine problema. Pe primul loc se afla partenerul. Esti intr-o relatie serioasa de ceva timp? Iti iubesti partenerul? El te iubeste sincer? Acestea sunt niste intrebari foarte importante, fiindca viata sexuala sa stii ca nu e ce vezi prin filme sau romane erotice. Implica si multa bataie de cap: grija de a te proteja, prezervative ce se rup, pastile de dupa luate aiurea, sarcini nedorite, boli cu transmitere sexuala etc. Daca partenerul n-o sa-ti fie alaturi in permanenta, s-ar putea sa dai de greu. In afara de asta, e important ca baiatul sa fie atent si sa stie cum sa te ia. Daca-i brutal sau nerabdator, n-o sa-ti prea placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ti la partener da... daca nu recomand sa mai astepti.

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Buna.

Daca tu crezi ca esti pregatita si partenerul tau te iubeste mult atunci da, poti sa o faci dar nu o lua din poarta in poarta sa cauti pe cineva sa faca asta. Doar un sfat. Baftawinking

| Coconuda a răspuns:

Buna,bine ai zic ca virginitatea nu se mai apreciaza la adevarata ei valoare, daca tu esti pregatita si ai o persoana cit cit de incredere alaturi. poti sa o faci. Succes in continuare si ai grija!

| diaconutm a răspuns:

Dragostea nu are virsta dar daca incepi nu mai poti fara ia esti sigura pregatita o sa ai multe noutati dezamagiri implhniri si sele si bune deci mai ghindestete daca esti sigura pregatita ceu