| anonim_4396 a întrebat:

Am 22 de ani si mama nu ma crede ca inca sunt virgina. I-am explicat de multe ori acest lucru, s-a enervat si vrea sa ma duca la ginecolog. Stiu ca sunt majora, dar cat timp sunt in casa mamei sunt obligata sa fac ce vrea ea. Nici mie nu imi convine, dar ea e mai afurisita...
Cum sa o fac sa ma creada ca sunt virgina? Sa ma duc cu ea la ginecolog?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Legea nu te poate obliga sa faci asta! Copilul se presupune ca a fost conceput din dragoste si ca liant forte al casniciei, nu ca parintii sa considere copilul "bunul lor propriu"!
Este un abuz ceea ce vor ei sa faca! Iti calca sufletul si demnitatea in picioare!
Dece vor sa stie daca mai esti fata?! Vor sa te vanda, sau ce?! Doar la oameni redusi intelectual si la romi asta are "pret".
Du-te la Protectia Copilului si cere ajutor!
Sau suna aici >>> 116 111 e gratuit! Sau scrie-le aici, daca ai Facebook >>> https://www.facebook.com/asociatiatelefonulcopilului/

| Fatamuntilor a răspuns (pentru PsihoSex):

Care protectia Copilului? E MAJORA, ProTECTIA NU are ce sa faca!
Si nou spun.E vorba de NEINCRERE, LIPSA DE COMUNICARE.
Probabil fata face parte din famiile conservatoare, in care se pune pret pe virginitate.

O vizita la ginecolog ar revolva problema.

| PsihoSex a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Chiar daca e majora, daca fata nu stie, unde vrei sa o fi trimis?! La avocat iti cere bani, sa iti spuna acelasi lucru, ca Legea nu prevede aceasta, si ca de fapt, ii calca Demnitatea si Sufletul in picioare!
La ce le foloseste parintilor aceasta informatie, decat sa se laude, sau sa o santajeze cu cine stie ce, daca nu mai rau, sa o dea afara din casa, daca nu urmeaza facultate, in care caz uni sunt obligati sa o intretina!
Ce sa "Comunice" cu ei, daca himenul mai e sau nu intact?!
Si daca e dintre cele 2-3 la mie care se nasc fara, ce face?! Crezi ca o sa ii scrie medicul asa ceva pe certificat?! Pe langa ca nu e gratuit!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca continua sa fie suspicioasa/neincrezatoare in spusele tale, bineinteles ca te poti prezenta fara nici-o teama la o consultatie si control ginecologic. Starea de virginitate NU poate fi stabilita de nimeni, fiindca este un concept psihico-mental. Medicul ginecolog prin consultarea directa a "pasaricii" poate observa/ vedea doar starea himenului adica daca este intacta sau lezata, adica daca este DEFLORATA. Insa in cazul in care himenul este deflorat sau afectat, NIMENI si NICIODATA nu poate sa stabileasca motivul/factorul care a provocat respectiva stare. In concluzie, te poti prezinta la consultatie fara nici-o retinere. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Ca sa o convingi cu adevarat ca esti virgina, mergi cu ea la un ginecolog care sa confirme sau sa infirme ca esti virgina.

| Ara997 a răspuns:

Cum zicea bunica..."Doamne, Maica_Domnului". da' oare nu reushesti sa te intelegi cu ea ca oamenii. ca doar nu esti un starin, esti fata ei careia ti-a dat viata. si ea e mama ta de care o sa ai grija intr-o zi ca, am uitat sa spun, roata se mai si intoarce.
Am senzatia ca te-ar umilii. nu e rau ca esti o fata cuminte, e rau ca nu te crede si nu te apreciaza. Am observat ca parintii severi sau chiar absurzi au copii buni in general. Stau si ma intreb, oare tocmai de asta ii au asa? ca sunt severi?
Eu in locul mamei tale m-as gandi de 2 ori inainte sa te umilesc in halul asta... ei sa-i pui problema asta dinainte. sa nu se bazeze pe tine cand o avea nevoie daca nici ea nu tine cont de demnitatea ta.

| Kira5854 a răspuns:

Sa te duci la ginecolog, demonstreaza-i ca e o fraiera comunista si sa te muti singura, sa vada ce pierde daca e fraiera comunista. Iar daca nu pui piciorul in prag...eu zic ca tu esti fraiera.

| kavasaki99 a răspuns:

Du-te cu ea la ginecolog! după scoatei ochii!

| UberOrgasm a răspuns:

Ii bagi fata in vaginul tau. Eu asa am facut si a vazut ca mai sunt. Funda?

| Legalyze96 a răspuns:

Da.Du-te cu ea si asa ai sa îi arati dovada ca esti virgină.