| Lory00 a întrebat:

Acum o saptamana mama mi-a citit mesajele din telefon, a fost suparata un timp, dupa i-am explicat sa nu era vorba de mine ci de altcineva. Acum ea vrea sa ma duca la ginecolog. iar eu nu mai sunt virgina. ce sa faac?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog, evident. Si multumeste-i mamei tale ca are grija de sanatatea ta. O vizita la ginecolog este intotdeauna utila.

| Malvina24 a răspuns (pentru Brigaela):

Gandesti asa pentru ca esti o persoana matura insa userul Lory cu siguranta nu gandeste ca tine.

| Brigaela a răspuns (pentru Malvina24):

Da, cred, dar sunt convinsa ca intelege acum realitatea si isi da seama ca am dreptate.

| elasexygagica a răspuns:

Fi mai atenta unde iti lasi tu telefonul si sterge mesajele ce nu trebuie vazute, fi mai precautastraight face

| Ingerash a răspuns:

Depinde cati ani ai. Daca ai peste 17 ani te va intelege... daca esti mai mica o saa ai probleme.Nu ai ce sa faci...decat sa incerci sa o convingi sa nu te duca

Răspuns utilizator avertizat
| Chocolate_4593 a răspuns:

14 ani... esti estul de mare incat sa stii ca atunci cand iei o hotarare iti asumi si riscuri si responsabilitati. Nu pot sa iti spun ca ai gresit, probabil il iubesti si de asta ai facut acest lucru si veti mai fi mult timp de aici inainte. Nu pot sa te judec pentru ca am trecut si eu prin acelasi lucru la 15 ani. doar ca eu il iubeam siil iubesc mult si acum sunt tot cu el. Eu nu am asteptat ca mama sa faca pe politistul si sa descopere, eu m-am dus si i-am spus singura. Este greu sa primesti vesti din astea dar nu oricine recunoaste asa ceva, deci sinceritatea va fi apreciata. Cat de greu pare, discuta cu ea, chiar daca ai impresia ca nu va intelege. Si daca iti scapa vreo una peste cap si iti spune niste cuvinte foarte grele, in final va fi bine. Sper sa te ajute. Bye!

| Ralluca25 a răspuns:

Ai uitat să precizezi câți ani ai. Mai bine ia-i spune mamei tale adevărul. Dacă te duci la ginecolog și îi spui să nu-i spună nimic mamei tale îți dai seama că nu va ține cont de părerea ta. S-ar simți prost mama ta dacă ar afla de la ginecolog și nu de la tine că nu mai ești virgină. Spune adevărul. Și șterge mesajele!

| DyaAndreea a răspuns:

Operatiehappy...daca poti si ai bani...
sau poti sa ii spui ginecologului sa nu zica...nujtiustraight face

| pavel88 a răspuns:

Vaiiiii de mama ta.ce bataie o sati ei

| AlexandraFlo a răspuns:

Sa-ti infrunti problema. Asta depinde si de cati ani ai. Daca intr-adevar se tine de cuvant si te duce la ginecolog, ai face bine sa-ti iei inima in dinti si sa-i marturisesti mamei tale adevarul, decat sa aiba o surpriza neplacuta la cabinetul medicului. Cel mai probabil o sa te certe dar pana la urma nu o sa aiba de ales, si o sa se resemneze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce nu mai esti?

| Malvina24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce amuzant esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uuuuuu iti urez scces...

| emc2 a răspuns:

Da ti foc!

| Malvina24 a răspuns (pentru emc2):

Cum poti sa-i raspunzi asa?

| biscuite16 a răspuns:

Ai doua posibilitati:ori ii spui, ori vb cu ginecologul inainte ca sa nu ii spuna

| Lory00 explică:

Am 14 ani