| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am 25 de ani şi nu am avut niciodată o prietenă (sunt virgin, nu am sărutat şi nici nu am ţinut de mână pe cineva vreodată). Nicio fată nu mi-a arătat vreun semn că mă place sau ceva. Ma simt ca ultimul ratat din cauza asta, chiar sufăr că nicio fată nu mă vede suficient de bun de iubit (mi-am luat reject de mai multe ori). Nu sunt foarte urât, dar nici frumos, banal mai bine zis şi am anxietate puternică şi, uneori, atacuri de panică. Am încercat şi Tinder-ul timp de o lună cu poze ok, dar nu am avut niciun match. Cred că ar trebui să accept că voi fi forever alone, dacă până la anii ăştia nu s-a întâmplat.

Mai sunt persoane în situaţia mea? Cum rezistaţi?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la 13 ani am plecat din tara, pana atunci am mai pipait si pupat vreo 3 fete, pana la 22 prin Spania am avut parte de diverse femei, relatii serioase niciodata. La 22 am facut scoala de soferi CE DE, m-am urcat in tir prima oara in Austria Schwaz unde era baza, nu f_ucking (e un sat care se cheama asa acolo) dupa ce am prins ceva experienta am revenit in RO pe autobuz juma`` de an. Apoi am plecat in UK 4 luni, dupa in Spania din nou pe tir la 2 firme una Spania si Portugalia bagam 10 luni am stat, dupa 1 an juma`` am bagat comunitate Elvetia, Franta, Spania, Uk, Belgia, Olanda, Germania, Portugalia o experienta de neuitat calator platit pe camion CE articulat. Apoi am revenit in UK tot 3 ani pe tir, si acum am aproape 1 an si ceva de cand m-am inrolat in special air services, trupele speciale in marina. In tot timpul pana sa ajung in armata schimbam femei, ce prindeam dadeam sub coada usor si lejer, ma mai gandeam cum ar fi o relatie dar nu am gasit si nu am mai cautat pentru ca toate ziceau, nu pot, nu am timp, am pe cineva mersi esti dragut am intrebat in mall strada, peco, etc si nimic sa iesim afara una alta. Ele pierd un om transformat in masinarie de ucis care o poate proteja cu salariu de 8000£ net pe luna, dar na, imi permit o masina scumpa, femei, calatorii si momente misto cu colegii cand e nevoie sa plecam in misiuni. Destule tipe din aventuri m-au intrebat cum de nu am prietena pentru ca sant amuzant si chipes (bine la fizic si aspect facial) dar daca nu am nimerit fie ca sant blestemat sau dumnezeu ma tine asa, ma multumesc cu situatia. Daca nu te descurci sa le agati verbal platesti pentru sex sau cumperi o papusica de aici, face treaba buna super misto, multi multimilionari au asa ceva tot pe baza ca nu mai au satisfactie in relatii de durata cu femeile si nu vor stres.https://www.4woods.eu/en/sexdolls-manufacture/

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu am 29 de ani și sunt virgin.

La mine problema constă în faptul că am față de copil.

Plus faptul că din septembrie 2020 încoace lucrez într-o fabrică pe 1550 RON iar cu salariul acesta nu s-a uitat niciodată o fată la mine.

Eu unul am incercat în ultimii ani să ies prin oraș cu prietenii mei cât de mult am putut pentru a uita de singurătate.

Din octombrie 2019 am o gașcă de 3 - 4 prieteni cu care mi-am petrecut week-end-urile prin oraș iar ei m-au ajutat să trec mai departe peste singurătate.

Încearcă să îți faci câțiva prieteni, măcar să ai cu cine discuta prin week-end-uri și în timpul liber.

Așa o să treci mai repede peste singurătate.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu astepti semne de la fete?
Nu crezi ca ar trebui sa fii primul care face asta?
Zambesti, saluti, vorbesti politicos... asa incep toate relatiile.

| Mayhem666 a răspuns:

Si ei am 25 de ani si nu am fost niciodata in vreo relatie, dar spre deosebire de tine, eu am avut si fete si chiar si baieti care s-au dat la mine si chiar mi-au si spus ca vor sa fie cu mine, doar ca eu am refuzat pe toata lumea pentru ca imi place mai mult sa fiu singur.
Exista anumite momente cand imi doresc sa am pe cineva pe care sa pot sa imbratisez si sa sarut si chiar sa fac si alte chestii, dar apoi realizez ca sa am pe cineva pe cap 24/7 o sa ma oboseasca mult prea mult si imi e mai bine singur.
Sunt genul de persoana care prefera sa stea mai mult singur si nu apreciaza cand cineva ii deranjeaza acel "alone time" cand vrei pur si simplu sa uiti de restul lumii si sa iti imaginezi ca esti singura persoana de pe planeta. Lucru care nu ar fi chiar atat de posibil daca as fi intr-o relatie cu cineva, asa ca prefer sa fiu singur, si sunt chiar si fericit si asa.

| Werrich a răspuns:

Bună, sunt băiat și am 32 de ani și sunt single. M-am obișnuit cu situația și urmăresc dezvoltare personala pe alte planuri.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Werrich):

Eu unul am 29 de ani și sunt virgin...

La fel ca și tine m-am obișnuit cu asta și mă concentrez zilnic doar pe serviciu.

Totuși, nu uita că la bătrânețe, sau chiar după vreo 40 de ani o să ne fie greu să ne descurcăm singuri mai ales că vom începe să avem și probleme de sănătate și să nu o să fie nimeni lângă noi care să ne ajute la greu.

| Cheo0S a răspuns:

Cum rezist? Rezist... Cu chiu cu vai inca nu am murit.
Recomandarea mea este sa te duci la sala, nu neaparat pentru a arata Mai bine, nici pentru a fi Mai sanatos si pentru sanatatea psihica a ta. Crede-ma te ajuta enorm de mult, e cea mai buna metoda sa te destresezi.
Asta 1: 2 lasa naibii internetul tinderul si alte porcarii si du-te si cunoaste femei in viata reala, nu e tot una ca pe net, pe net poate dai si de unele care Mai fac si misto de tine din spatele tastelor...
Gaseste o femeie ceva mai matura care stie cum sa se poarte cu tine, care stie sa ti readuca increderea in tine si cum sa se poarte cu un tip.
De obicei, nu intotdeauna cele de varsta ta, sau mai mici pot fi ceva Mai dure, sau fara personalitate, nu neaparat ca iti dau eject, asta crezi tu.
O data CE te simti confortabil sa stai prin preajma femeilor si observi ca si ele sunt oameni, nu monstrii o sa scapi de asta sau nu o sa Mai fie asa greu.

| Saiko10 a răspuns:

Cel mai probabil nu prea ai vorbit cu fete, daca nu vorbesti cu ele nu o sa iti faci o iubita magic, sau poate esti prea pretentios, mai sunt si din astia care zic ca daca nu are 40 de kile vomita cand o vede. Pe scurt vorbeste cu cat mai multe fete, fara sa iti fie rusine.

| Eduard196 a răspuns:

Cred că ar trebui să pui mâna sa schimbi ceva la tine. Poze pe Facebook, niste sală, frizură ok, să ai grijă ce mănânci

| Adolf8 a răspuns:

Eu am avut mai multe online, clar toate sau sfârșit, la 20 am avut una la care am renunțat din cauza că era la distanță. Însă 3 ani de zile zi de zi mă gândeam la ea, si în ziua de nevedem, uneori mai discut cu femei în realitate, online am renunțat de 2 ani, am stat pe gânduri, de ce să fiu ca restul? Eu niciodată nu mi-am dorit o iubită. Spre exemplu eu singur mă simt bine, fetele sunt mai diferite, repede se supără, vor atenție zi și noapte, contează că tu vrei așa că îți sugerezi să mergi la lucru. Iti vei găsi un loc de muncă unde vei interacționa cu femei până când vei fi cu una. Mult succes!

| Lauramee a răspuns:

Incearca sa ai incredere in tine si indiferent de cum arati, fiecare e frumos in felul lui cu tot cu defecte iar jumatatea ta trebuie sa existe.
Increderea in tine e totul, daca nu o ai, nu ai nimic

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Lauramee):

Sunt de acord cu tine, fiecare este frumos în felul lui, dar crezi că un băiat cu un salariu lunar de 1550 RON mai are șansa vreodată de a cunoaște pe cineva?

| Lauramee a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Nasol cum pui situatia... daca acel baiat nu are cum sa castige mai mult, asta e situatia atunci si in functie pe cine găsește impreuna cu acel cineva vede ce va face pe viitor... daca exista macar o sansa sa gaseasca ceva mai bun ca salariu sau sa încerce sa invete ceva, ar trebui sa faca acest lucru. daca ne multumim cu ce avem atunci sa nu ne plangem de ceea ce avem. In situatia de fata salariul acela pe care l-ai zis