| andreutzafrumushik a întrebat:

Buna am aflat ca baiatul de care imi place este cu alta fata. Ce ar trebui sa fac? Cum sa'l fac sa fie cu mine? Va rog ajutati-ma.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KeporLove a răspuns:

Daca ti la el, spune-i ceea ce simpti. discuta cu el prin mesaje, telefon, mess. apropiete de el cat mai mult. cand crezi ca esti aproape de el Spune-i ce simpti pentru el.

| Azµre a răspuns (pentru KeporLove):

Nu e corect! respectivul are deja o relatie de ce sa se amestece in relatie aiurea? se baga pur si simplu ca musca in lapte... sa fim seriosi nu e corect pentru fata cealalta si sa zicem prin absurd ca o lasa pe aia pentru ea nu ti se pare ca respectivul daca a facut-o odata nu e de mirare sa o faca si a doua oara cu ea sa zicem apare tot asa una care vrea sa fie cu el laughing... nu e corect deloc. Mai bine la 13 ani ar pune mana sa invete si sa se tina de scoala nu de relatii!

| KeporLove a răspuns (pentru Azµre):

Nu mai sunt vremurile ca alta data. Daca ea tine la el. de ce sa ii para rau mai tarziu ca nu i-a zis? Daca nu risti nu castigi. Iar faza cu invatatu las-o balta. sti ca sunt foarte multe "distrageri" si la fel de multe metode de a invata nu numa din carti sau bazme

| Azµre a răspuns (pentru KeporLove):

Are 12-13 ani sa fim seriosi stie ea ce e aia iubire sau relatie? intra intr-o relatie una ca ea de 12-13 ani si intr-o saptamana e cea mai fitoasa fiinta dupa pamant aia nu-mi place aia nu vreau, si nici nu asculta ce are partenerul de zis sau de facut sa fim seriosi

| gabby269 a răspuns:

Ar trebui sa stai in banca ta pana o sa fie iar singur,nu e deloc elegant sa te bagi peste o alta fata. Daca te bagi peste ea, vrei pica prost in fata altor persoane, invata sa fi inteligenta, poti vorbi cu el in calitate de amica, il sustii in ceea ce isi doreste si vei creste in ochii lui.Nu face niciun pas in plus pana nu este singur.Altfel iti risti imaginea.