| Luizaaaaaaaaaa a întrebat:

am aproape 14 ani si inca nu am avut primul sarut >:" laughing) sad.......Toti prieteni pe care i-am avut au incercat sa ma sarute dar eu am refuzat.laughing) nusj dc mie teama.laughing)Vreau si eu sfaturi despre primul sarut cvv:*laughing.
Funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca asta e problema ta,te poti bucura sincer,nu ai probleme!
Sunt sigura ca in jurul tau toate prietenele si colegele tale vorbesc numai despre asta,saruturi si baieti,mici intrigi,ce a spus ala,ce a facut aia,uite s-au tinut de mana,etc!
De ce te grabesti sa cresti,draga mea?
Ai senzatia ca sa fii "mare" e o mare victorie personala?
Vei creste oricum,sta in firea lucrurilor.
Si atunci,iti vei dori sa fii fetita de azi, nepasatoare si plina de ras care esti acum.Dar n-o sa mai poti! Timpul nu se mai intoarce!
Invata ca orice faci in viata, sa faci cat mai bine, ca sa nu ajungi sa regreti nimic, niciodata!
Acum ai 13 ani,joaca-te, copilareste,iesi cu patinele,razi si bucura-te de varsta pe care o ai,nepasarea de azi in curand se va sfarsi,ceilalti vor incepe sa-ti spuna tot mai des "ai crescut,ar trebui sa" si va trebui sa te comporti ca atare!
Nu te grabi la lucruri care nu armonizeaza cu varsta ta.
Va veni si primul sarut,sa fii sigura! Intr-o zi,un baiat care iti va place mult de tot,te va privi adanc in ochi,se va apropia foarte mult de tine si,nici tu nu vei intelege cum, te vei trezi sarutata!
Teama pe care o simti azi pentru sarut este din cauza ca (,) copilul din tine vrea sa mai ramana, nu vrea sa plece!
Si sfatul meu este sa-l pastrezi cat mai mult!
Candva vei intelege ce ti-am scris aici, desi am speranta ca poate intelegi si acum.
Fii copil, e momentul cel mai fericit al vietii tale!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci cum dracu sa stai cu cineva, dar sa nu te saruti cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil vei face sex pentru prima data pe la 30 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

Esti prea timida daca era asa dc nu te-ai dus sa le vezi iubiti. Funda.

| pisssssiyy97 a răspuns:

Vine de la sine scumpo...lasa-mi un id de mess si mai vb si iti explic kiss

| Luizaaaaaaaaaa explică (pentru pisssssiyy97):

Me.olivia25.:*

| Luizaaaaaaaaaa explică (pentru pisssssiyy97):

Me.olivia25

| OmidaVesela a răspuns:

Hey nu-ti fie teama nu trebuie sa stii numaidecat cum se face, lasate dusa de val doar inchide ochii si o sa vezi ca totul vine de la sine. De ce nu vrei sa incerci? incearca n-o sa regreti nu trebuie sa tii cont de ceva anume doar fa ceea ce face si el.
Baftawinking

| OAliceO a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te grabesti. Ai timp. Stai linistita. Atunci cand vei simtii momentul ca vrei ca sa saruti un baiat, o vei face. Dar daca nu simti asta nu trebuie sa o faci neaparat.
Si in primul rand daca vrei ca sa saruti pe cineva trebuie ca sa simti ceva pentru acea persoana, sa tii cu adevarat la el. De exepmlu eu la primul sarut. Hmm. Eram doar eu cu prietenul meu si m-a condus pana acasa, si m-am uitat in ochii lui, si era asa de scump si am simtit o atractie ciudata de al saruta. si am facut-o. sper ca te-am ajutat cu ceva. :*

| NuMaiSpuneBa a răspuns:

Intorci capul putin spre stanga si ii bagi limba in gurawinking