| Kl2uDyA a întrebat:

Am auzit de la cineva daca folosesti un o.b poti risca sa te dezvirginezi? Mie mi s-a parut ceva prostie. Dar vreau sa fiu sigura? Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| дфтф a răspuns:

Ob-ul este in general confortabil, insa daca nu stii sa-l folosesti si sa-l introduci corect risti sa pierzi, rupi firul de siguranta si atunci vata sa ramana in vagin unde se produce o infectie care degajeaza o durere in zona abdominala si singura solutie este de dus la ginecolog, insa partea cu dezvirginarea nu are nici-o legatura.

| Kl2uDyA explică (pentru дфтф):

Multumesc mult pentru raspuns! happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cine ti a zis asta ar trebui sa stie ca exista ob-euri si pentru virgine

| DeeaMarry a răspuns:

Da, in cazul in care atunci cand spui "dezvirginezi" te gandesti la himen. Adesea conditia de virgina este asociata himenului, insa virgina este o fata care nu a intretinut relatii sexuale de niciun tip.

| luniii a răspuns:

Nu te-as sfatui s afolosesti e mult mai confortabil sa mergi cu un tampon pus pe chilot decat cu cv in vagin toata ziuaoh go on.Si da te dezvirginezi.