| Twister09 a întrebat:

Am avut cu iubita mea azi un contact sexual.
Nu am ejaculat in ea.
Dar cand am scos penisul, si am vrut să mă șterg, am vazut ca am penis ceva secretie albă, cu aspect brânzos.
Sunt speriat.
Din ce cauza am avut?
Credeți că poate rămâne însărcinată?
Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii secretia vaginal, dar poate fii si sperma, ca nu poti controla in totalitate, momentul cand se apropie ejacularea sa-l retragi, mai ales daca nu ai experinta sexuala.
sansele sa ramana insarcinata fata, sunt doar daca ea era in perioada fertila si a ajus sperma in vaginul ei.
Daca au existat mai multe partide consecutive de sex sau o masturbarea in prealabil, sansele sunt mai mari, bineinteles, dar numai daca fata era in perioada fertila!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca femeia in timpul actului sexual simte suficient de multa placere si satisfactie in acele situatii interiorul vaginului sau se umezeste adica lubrifiaza, mai mult sau mai putin in functie de gradul de excitatie resimtit. Deci trebuie sa stii si tu urmatoarele
- cand vaginul este foarte bine excitat atunci niste glande cu functii specializate, existente in mucoasa vaginala incep sa fiunctioneze si produc LICHID LUBRIFIANT care are aspectul oarecum asemanatoare cu sperma ejaculata de barbat,
- de asemenea din vagin se scurg secretii care uneori se produc in mod continuu si reprezinta secretii care se produc in mod normal si estenumita leucoree precum si mucus cervical mai ales in perioada fertila a ciclului menstrual.
In concluzie nu exista nici un motiv care sa-ti provoace motive de ingrijorare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Este secretia de la ea. Deci nu poate ramane gravida.