| Twister09 a întrebat:

Am avut cu iubita un contact sexual aseară, dar am facut cu prezervativ.
Si nu am scos-o la timp. Si ne este frica sa nu fi fost cumva spart prezervativul.
După ce am terminat, ne-am uitat sa vedem daca a fost spart dar nu curgea pe nicăieri.
Credeti ca un prezervativ poate fi spart?
Multumesc

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu curgea cum sa fie spart? N-aveti ma nimic, nu trebuie s-o scoti daca o faceti cu prezervativ...

| Violleta2022 a răspuns:

Un prezervativ se sparge doar daca este prea mare pentru penisul tau.
Atata vreme cat iti cumperi masura corecta pentru penis, si el sta foarte strans pe penis, prezervativul nu se poate rupe, punand fata in pericol.
Odata ce nu a curs nimic din el, nu aveti de ce sa va temeti, insemannd ca nu a fost spart.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca prezevativul folosit are marimea potrivita pe grosimea penisului si este montat in mod corect pe penis, conform instructiunilor de folosire, posibilitatea teoretica de a se rupe in timpul actului sexual este mai mica de 98-99%. big grin

| NLS a răspuns (pentru corbulalbrosu):

"posibilitatea teoretica de a se rupe in timpul actului sexual este mai mica de 98-99%."

Adica de 1%, ca daca ar fi cum spui tu... de producatorii de baloane nici o gaura neagra nu te poate salva.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil ca unele prezervative sa fie sparte. Dar din cate am inteles l-ati verificat si nu era spart. Deci nu poate ramane gravida.

| Andreeush a răspuns:

Dacă l-ai verificat și nu curgea nu avea cum să fie spart.

| bbobo22 a răspuns:

laughing Cum ai verificat daca s-a spart? Ai incercat sa-l umflii? laughing....Scuze pentru intrebare, dar nu pot sa ma abtin sa nu fiu curios laughing