| Deea123456789 a întrebat:

Am avut o relatie ce a durat 3 luni, cu un baiat care si-a batut joc de mine si m-a mintit cu nerusinare. Mi-am dat seama ca ceva este in neregula, dar eram indragostita pana peste cap si refuzam sa cred ca tocmai el ar putea avea pe altcineva. Mi-a spus ca vrea o relatie serioasa cu mine.In aceste 3 luni am facut-o si neprotejat, iar acum, dupa 3 luni, am aflat ca era casatorit. I-am cerut explicatii, iar el mi-a ras in fata si mi-a spus ca nu m-a iubit niciodata, ca nu l-a interesat persoana mea, doar a vrut sa-si bata joc de mine. L-am iubit foarte mult, dar m-a ranit nespus de mult... Cand i-am spus ca o sa o informez pe sotia sa cu privire la aventura sa, a trecut la amenintari. Nu mi-e teama de el, care este atat de josnic, ci mi-e mila de sotia sa. Cum as putea sa-l fac sa regrete ca si-a batut joc de un suflet nevinovat? Sa-i aduc la cunostinta sotiei sale ca barbatul ei este un mare mincinos si fara caracter? Sunt convinsa ca nu sunt singura fata pe care a mintit-o. Multumesc!

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Il urmaresti vezi, unde sta! Si apoi trebuie sa-i aduci dovezi! Ca ai vorbit cu el, apeluri si asa. dar vorbeste frumos cu sotia lui, sa-i spui ca nu stiai ca e casatorit, nu ti-a spus nimic si asa mai departe..Cand nu este el acasa mergi si vorbesti cu ea. pupici

| Deea123456789 explică (pentru lolly):

Lolly, iti multumesc din suflet pentru ca vrei sa ma ajuti! L-am iubit din tot sufletul, eram in stare sa fac totul pentru acea relatie, dar constat ca am iubit un om cu un suflet de gheata, un om caruia nu-i pasa ca cei din jurul sau ar putea suferi din cauza atitudinii sale si a caracterului sau atat de deplorabil. Stiu unde sta, dar nu prea am acces la sotia lui pentru ca ei locuiesc impreuna cu parintii si sora lui. E tinuta in casa mai mult si, in plus, am inteles ca au un copilas. In zilele urmatoare urmeaza sa primesc informatii cu privire la ceea ce se petrece in familia lor. Am dovezi ca:sms-urile ce mi le trimetea, inregistrarea convorbirilor telefonice din momentul in care am aflat ca este casatorit(unde recunoaste absolut totul), etc Trebuie sa fac cumva si sa o anunt pe biata femeie, nu merita sa fie mintita in halul asta.

| lolly a răspuns:

Exact, poate ca sotul ei a mai avut si altfel de aventuri, nu merita ascuns asa ceva!

| Crocaa a răspuns:

Buna.Ar fi bine sa afli mai multe detalii despre familia lui, daca ai putea. Exista posibilitatea ca sotia lui sa stie ce are acasa sau poate inca il considera usa de biserica.In orice caz, ca sa te razbuni pe el nu prea ai ce sa faci. El cu siguranta nu o iubeste pe sotia lui asa de mult incat sa sufere daca i-ai spune tot. Din contra, cea care ar suferi ar fi ea.Cu toate astea cred ca si ea ar prefera sa afle adevarul decat sa fie mintita, asa ca daca ai ocazia spune-i si ea daca este indragostita cum ai fost si tu, nu va crede dar cu timpul o sa-si dea seama.Sa fii iubita!

| s3byk91 a răspuns:

Waw, foarte interesanta povestioara ta insa foarte dureroasa, nu stiu cum sa iti spun insa tu il cunosti mai bine (cumm e vb aia stii cat de cat ce ii poate capul), nu poti sa ii zici sotiei, poate si ea este ca si el. nu aid eunde sa stii ce e acolo, prima data ar trebui sa te interesezi ce este in casnicia lor, mai mult vrei doar o razbunare. dar razbunarea asta trebuie sa fie gandita sa nu se ajunga la ceva mai rau.Bafta.

| Deea123456789 explică (pentru s3byk91):

Seby, am aflat cine este sotia lui, dar nu stiu inca exact ce se petrece in familia lor. Daca si sotia este asa ca si el, nu are rost sa-i mai spun nimic. Inca investighez*subiectii*. Ms

| SantaAndrei a răspuns:

Afla cine e sotia lui si zi-i in fata. O sa sufere pe moment cand o sa afle, dar e mai bine asa decat sa traiasca toata viata in minciuna. Daca e desteapta o sa il paraseasca si ea.

| Deea123456789 explică (pentru SantaAndrei):

Iti multumesc pentru ca vrei sa ma ajuti! Am aflat cine este sotia lui, inclusiv numarul de telefon de acasa si cel de mobil, dar el a pus-o pe sora lui sa-mi raspunda, nu o lasa pe sotia lui sa vorbeasca. Sunt perseverenta!