| Smeagol_2568 a întrebat:

Buna am avut o relatie cu o fata timp de 5 saptamani saptamana trecuta ne-am despartit ea a zis sa ne despartim mi-a zis de 3 ori 3 motive diferite ca nu ne-am vazut cateva zile si "i-a trecut" ca suntem diferiti si ca are de invatat in perioada asta eu tin mult la ea chiar foarte mult si as vrea sa ne impacam si nu stiu cum sa procedez m-am gandit acum ca se apropie valentine's day sa ii iau un buchet de trandafiri si sa ii dau dar nu stiu ce sa ii zic in momentul cand ii dau trandafirii nu stiu daca e bine sa ii zic ca o iubesc din prima o sa ramana socata ma puteti ajuta cu treaba asta sau sa mi spuneti daca e buna ideea sau nu? pls

10 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Daca tu crezi ca e ceva serios intre voi, ar fi ceva foarte frumos gestul cu trandafirii. Dar parerea mea e sa nu iti faci iluzii prea mari. Va cunoasteti de putin timp si daca a incercat sa gaseasca nodul in papura, inseamna ca s-ar putea sa nu te vrea. Eventual poti sa-i spui cam tot ceea ce ai simtit de cand ai cunoscut-o pana acum, ce o face atat de speciala, de ce o doresti si cere-i sa spuna sincer ce are de gand! Lamuriti lucrurile, nu are rost sa traiti cu iluzii!

| stef87 a răspuns:

Eu zic sa nu te complici prea mult, o pui si intr-o situatie aiurea in fata colegilor (acum imi dau seama ca esti cam mic pentru chestii complicate). Daca se alege praful de ce e intre voi, cum va fi vazut momentul de ceilalti? Nu incerc sa te descurajez, incerc sa te aduc cu picioarele pe pamant; nu suntem in lumea filmelor de dragoste! Incearca sa surprinzi acel moment in 2!

| stef87 a răspuns:

Din cate povestesti, ai facut ceva foarte frumos, bravo! Poate ca te-ai grabit si trebuia o discutie, in care sa lamuriti ce e intre voi. Faptul ca te evita poate sa insemne nehotarare (poate chiar rusine) sau pur si simplu ca nu vrea sa fie cu tine.
Incearca sa mai vorbesti cu ea, nu neaparat despre ce e intre voi, ci despre absolut orice (oti avea ceva in comun despre ce sa vorbiti) si in cazul in care da semne pozitive, "adanceste" discutia spune-i ce simti, cum vezi tu problema si vezi ce zice. Daca va continua sa te evite desi tu incerci sa vorbesti cu ea, nu are rost sa te mai chinui, las-o balta!
Totusi gandeste-te daca sunteti pregatiti de ceva serios, sau astea nu sunt decat simple copilarii de care o sa razi peste cativa ani! ("vai, cat de inocent eram")

| stef87 a răspuns:

Daca e inca mica, normal ca nu poate sa se implice asa usor intr-o relatie, nu are incredere in ea si nici in ceilalti, nu cunoaste multe lucruri.
Spune-i si ei exact lucrurile astea pe care le simti, starile astea ciudate, dar nu pe holul scolii intr-o pauza cand ea se grabeste ca o cheama o colega in clasa! Dupa ore, cevade genuwinking sa fiti doar voi 2 si sa puteti vorbi serios un timp...sa poti sa-i spui totul ...si nu asa, hop-pleosc, ci cat mai finut, altfel risti sa o sperii, sau mai stiu eu ce thinking
Stiu prin ce treci; stiu cum e sa te gandesti la ea tot timpul, sa nu dea un raspuns exact, dar mie mi se intampla fata de o persoana care stie ce vrea de la viata si stie ce are de facut, nu o copila!

| Șâret a răspuns:

Daca chiar tii la ea, vei cauta un mod mai subtil de "a te baga sub pielea ei" nu cu un Te iubesc.Stai pe langa ea, da-i de inteles ca inca o mai placi, dar nu proceda asa direct.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirii si un plic cu textul:
"doresc sa fii prietena mea, in plus
inteleg ca scoala este pe primul plan,
nu vreau sa te presez cu iesirile,
vreau sa-ti arat ca eu sunt flexibil si
merit sansa de a fi prietenul tau"

| robe1999 a răspuns:

Auzi iai un buchet de trandafiri si cand ii dai trandafiri ii spuisadnumele prietenei) imi pare rau pentru ce s-a intamplat si te rog din suflet sa uitam ce s-a intamplat si sa o luam de la capat.Am mai patit si eu asa deci am experientabig grintongue.Si sa ai noroc cu pontul meu daca il folosesti.

| Smeagol_2568 explică:

Da chiar tin la ea foarte mult ce credeti ar trebui sa ii dau buchetul in timpu scolii, sa vada toata scoala? sau dupa ore cand suntem numai noi doi?

| Smeagol_2568 explică:

I-am dat azi buchetul de flori pe hol cand eram numai noi doi.a ras a zis ca nu trebuia si ca de ce fac chestiile astea? i-am spus ca asa am simtit eu ca azi merita un buchet din partea mea, ca florile astea sa mai acopere din momentele mai putin placute din trecut si sa le evidentieze pe cele frumoase dintre noi 2. dupa care m-a pupat pe obraz si a plecat imediat cu buchetul. peste cateva ore m-am intalnit cu ea pe hol da nici macar nu s-a uitat la mine Ma bucur ca a luat florile i le-am oferit din inima credeti ca mai e ceva de facut sau trebuie sa o las balta ca nu o sa iasa nimic?

| Smeagol_2568 explică:

Simt ca e mai mult de atat.adica ma gandesc la ea tot timpul.cand eram impreuna nu simteam ceva puternic pentru ea.dar de cand ne-am despartit parca nu stiu nu mai am pofta de mancare, nu mi mai arde de scoala de nimic, ma gandesc la ea si se furnica pielea pe mine.cat despre ea nu stiu ce sa mai cred ea nu prea a avut prieten.sunt primul; poate avea si asta un rol important de ma tot evita?