| macheamamrsM a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa fac. Am fost cu un tip 2 saptamani in care ne am vazut de 3 ori. Eu sunt bipolara si saptamana trecuta, sub influenta unei faze de bipolaritate, m-am despartit de el. El atunci mi-a zis ca o sa mai astepte o perioada in caz ca vreau sa ne impacam. Noi mai vorbim uneori, dar rar si putin. Faza este ca, sunt momente in care imi doresc sa fiu cu el, si momente in care nici nu vreauvsa il vad. Inca il plac...dar nu stiu daca ar trebui sa il intreb daca vrea sa fie cu mine sau nu. Nu vreau sa il ranesc din nou spunandu i dupa ca vreau sa ne despartim. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu esti sigura inseama ca nu ar trebui sa fii si gata. si sa-ti tratezi bipolaritatea asta daca e diagnosticata si nu te-ai diagnosticat tu dupa siptome de pe net.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa iti controlezi starile si el trebuie sa te inteleaga.Doar asa poate o relatie sa functioneze lasand unul de la altul. Daca el a spus ca te asteapta inseamna ca tine la tine totusi si ar fi bine daca v-ati impaca.Intreabal asta si daca raspunsul este afirmativ explica-i ce e cu tine si roaga-l sa te ajute sa treci peste problema asta

| macheamamrsM explică (pentru Freya1):

Da dar cu toate astea, nu sunt 100% sigura daca vreau sa fiu cu el

| macheamamrsM explică (pentru Freya1):

Da dar nu sunt 100% sigura daca vreau sa fiu cu el sau nu

| Freya1 a răspuns (pentru macheamamrsM):

Pai hotarastete si apoi

| WaterDrop a răspuns:

Hm, si Harley Quinn suferea de tulburare bipolara si totusi avea iubit.Nu l`ai gasit pe cel potrivit inca, asta e tot happy

| Ara997 a răspuns:

Sa schimbi polaritatea. sa incerci sa nu te alinti si sa nu-ti cauti scuze cu bipolaritatea. sa te gandesti ca si el e om si sa incerci si tu sa fi!