| anonim_4396 a întrebat:

Chiar nu stiu ce sa fac..Parintii mi-au interzis sa am o relatie cu el. Am 14 ani, el 16. Ei spun ca sunt prea mica si la varsta asta trebuie sa invat si sa-mi vad de scoala. Sunt constienta ca trebuie sa fac aceste lucruri, sunt constienta ca trebuie sa ma gandesc la viitorul meu si la ce voi face mai tarziu.
El chiar tine la mine. I-am explicat ca nu ne mai putem vedea din cauza parintilor mei, iar el mi-a zis ca va astepta cat timp este nevoie, chiar si o luna, doua, trei sau un an, pana cand parintii vor accepta. Sau daca nu, a zis ca el este de acord sa vina, sa vorbeasca cu ei si sa le explice exact.
Sunt foarte confuza. Tin la el, vreau sa ne continuam relatia insa nici nu vreau sa ne vedem pe ascuns, fara sa stie parintii.
Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au dreptate ai tai, oricum sa iubesti ai timp o viata intreaga, nu ai cum sa consideri relatie cand esti cu unu la 16 - 17 ani. De la 18 in sus poti sa te gandesti la asta.

| rap4us a răspuns:

Ok. Deci eu vorbesc acum din perspectiva unui baiat. Prietenl tau intr-un fel te minte in legatura cu "asteptarea" asta. Relatiile la distanta nu merg, depinde de cat timp sunteti impreuna. Daca esti cu el cam de 5-6 luni va rezista fara sa te vada MAXIM o luna. Acum partea a doua. Daca parintii tai sunt unii artagosi si daca nu porti discutii cu ei si nu prea va intelegeti, prietenul tau chiar daca va veni sa vorbeasca cu ei, ei tot nu vor fi de acord. Eu zic sa ii impaci pe parintii tai si daca ei tot nu vor nu cred ca mai puteti continua relatia...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti constienta pana nu mai constientizezi, daca e sa continui relatia cu el te indragostesti si uiti de toate asa ca mai bine opreste-te cat mai ai timp

| Cosmin1I a răspuns:

Anumite fete de varsta ta umbla si cu baieti de 20-23 de ani.E cam dificil sa nu va mai vedeti deoarece ochii care nu se vad se uitawinking, Faptul ca a zis ca vrea sa discute cu parintii tai nu este neaparat un lucru bun deoarece parintii tai sunt putini cam exigenti si nu ar vedea discutia asta cu ochi buni:p dar incercarea moarte n-are.

| TooNight a răspuns:

Mai bine te intalnesti pe ascuns, si inventezi o scuza.Nu vreau sa intelegi gresit, nu te invat la rau, dar stiu cum e sa tii la o persoana, si sa nu-l poti vedea.
Parintii tai nu o sa se supere daca te intalnesti cu el peste 1 an, nu?
Trecem peste...
Cel mai bine ar fi sa le explici tu, in niciun caz el!
O sa se enerveze mai tare ai tai.
Incearca sa te departezi un pic de ei, sa simta ca esti suparata ca nu poti fii cu el. Iubirile din adolescenta pot tine-o viata-ntreaga, din pacate...sigh
Sper sa aveti o relatie de lunga durata!
Bafta!kiss

| UnCorpSanatos a răspuns:

Eu am 20 de ani si daca o sa am o fata sigur nu o sa las sa umble la baieti la curea de la 13-14 ani las-o macar pana la 15-16 ani cand mai cresti cu baietii

| Ellly23 a răspuns (pentru UnCorpSanatos):

Nu ma refeream la astawinking.

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru Ellly23):

Era o poza in engleza scrisa pe facebook ti-o traduc:
Nu iti lasa fata sa se machieze de la 10 ani, sa aiba intalniri de la 12 ani, sa se imbrace provocator de la 14 ani daca nu vrei ca la 16 ani sa fie insarcinata tongue, nu ma intelege gresit dar e mai bine si pentru tine daca mai astepti un pic

| AlexaDew a răspuns:

Dragostea NU are varsta! Incearca sa le explici asta alor tai tongue Spune-le asta parintilor tai, ca nu mai ai 5 ani..totusi nu cred ca este ceva rau sa ai un prieten atata timp cand nu se intamla nimic (sper ca intelegi la ce ma refer)
big grin