| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 2 luni cu un baiat si s-a terminat din cauza mea. Am vrut sa vad cum reactioneaza daca intru pe un cont de facebook si ma dau la el. Recunosc ca a fost cea mai mare prostie.Nici acuma nu pot sa-mi dau seama ce a fost in mintea mea.El s-a suparat foarte tare si a decis sa ne despartim.De o luna vorbim ca amici.Nu ne-am mai vazut.Imi spune mereu ca nu stie ce simte pentru mine dar eu simt ca ii pasa de mine doar ca e foarte incapatanat si nu vrea sa recunoasca asta.Stiu ca m-a iubit enorm.Imi doresc foarte tare sa fim din nou impreuna cu el pentru ca il iubesc.As face orice pentru el.Credeti ca daca daca vom face dragoste, acel sentiment puternic pe care il simtea la inceput il va simtit din nou? Mentionez ca nu am facut dragoste cu el pana acuma pentru ca eu nu aveam incredere in el, desi el era mereu sincer cu mine.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca se va schimba ceva daca tu vei face dragoste cu el, eu cred ca inca te iubeste dar nu o spune din cauza ca este orgolios

| aannaa a răspuns (pentru mona):

Da, este orgolios si incapatanat.

| neutrino a răspuns:

Daca cu el nu ai facut sex, deja el se simte tradat! Cum adica, cu altii ai putut si cu el nu? Ofera-i si lui ceea ce ai oferit la altii, si te va iubi si el la fel.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu a avut timp in 2 luni sa ajunga sa "te iubeasca enorm". poate doar asta ai vrut sa crezi. Intr-adevar nu e frumos sa apelezi la trucul cu alt cont de facebook dar haaai sa fim seriosi nu e un motiv de despartire. Pur si simplu ai vrut sa vezi daca poti avea incredere maxima in el..nu e ceva chiar atat de grav. Daca pe el l-a deranjat intr-atat incat sa se desparta de tine poate insemna ca ascundea ceva, ca nu era atat de sincer precum crezi tu. Problema e ca te incapatanezi sa crezi ca lui ii pasa si ca te vrea dar e prea orgolios sa isi dea seama bla bla bla. Ar fi frumos dar gandeste-te ca cel mai probabil nu e asa.
E decizia ta daca vrei sa faci pasul cel mare cu baiatul asta. E pacat ca ai asteptari atat de mici de la propria ta persoana si ca te agati atat de mult de cineva care a renuntat la tine demult.
Intr-un fel e santaj emotional sa crezi ca va ramane cu tine doar pentru ca ai facut dragoste cu el. Vrei sa stea cu tine din obligatie?

| Ankutzaaa a răspuns:

NUUU!
Eu zic ca asta NUU!
Incearca prin alte modalitati sa il faci sa se intoarca la tinehappy
Nu stiu cum ti-a trecut prin minte asta..adica mna. poate el o sa aceepte sa "va impacati" doar pentru asta si dupa aceea dupa ce a obtinut ce a vrut.o sa zica"ca nu mai poate sa fie cu tine..." din diferite motivethinking
Eu nu cred ca vrei astahappy
Daca chiar te-a iubit cu adevarat..se va intoarce la tine..inteleg ca nu a fost tocmai frumos ce ai facut dar nu ai facut cine stie ce. ca sa se desparta de tine. Apropo cati ani aveti?

Bafta oricum!big grin