| dennie a întrebat:

am avut o relatie timp de 3 ani si. acum ne.am despartit.adica noi ne desparteam mereu cam de vre. o 5 ori pe luna. dar ne impacam.si acum el e cu alta. de mine a uitat. parca nu mai exist pentru el. il iubesc enorm de mult:-s si as face orice sa ne impacam.sad as vrea sa il uit! cum sa fac?sad

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, 3 ani e mult, dar conteaza si motivul despartirii voastre...
Din pacate nu exista o reteta, un remediu sigur sa uiti pe cineva, ar fi bine sa existehappy. Dar, cu vointa si cu trecerea timpului ranile se vor astupa, e normal sa suferi fiindca 3 ani nu sunt 3 zile sau 3 luni si sigur va leaga multe, dar asa cum el e cu alta, asa poti si tu sa incerci sa iti refaci viata cu altcineva; viata nu se opreste la o persoana si desi acum ti-e greu si ai impresia ca nu il vei uita, nu e asa.Peste ceva timp iti vei aminti cu zambet pe fata de el, dar acum inca nu, rana e inca proaspata.Trebuie sa incerci sa il uiti, sa privesti in fata si nu in spate, sa lasi deoaprte tot ce iti aminteste de el.
Fa cunostiinta cu alti baieti si nu te interioriza, ci distreaza-te, fa ceea ce iti placehappy...asta e, orice despartire e grea si dureroasa dar trece.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca va desparteati de 5 ori pe luna, ma indoiesc ca era iubire adevarata intre voi, mai degraba obisnuinta. Rupe-te de trecut, nu cred ca are rost sa tanjesti dupa ceva ce nu ai avut niciodata.Mergi inainte!

| catthshshshs a răspuns:

Refa-ti viata draga mea.Nu are rost sa te complici in asa.Slabe sanse sa fie iubire intre voi daca ajungeati sa va despartiti asa de des.Eu am o relatie de aproape 5 luni cu iubitul meu de acum si stii ce? Nu ne-am certat niciodata.Stii de ce? Pentru ca ne potrivim si ne iubim enorm de mult! Vei gasi si tu baiatul cu care o sa te potrivesti, fii sigura de asta. Nu mai lupta pentru aceasta relatie pentru ca mereu vei suferi.Si eu am patit in trecut asta si stiu cum este. Fa-ti noi prieteni, si de ce nu?, o noua relatiewinking

| HBK a răspuns:

Exista evenimente de scurta durata pe care nu le poti uita, dar cum oare sa-l uiti pe cel cu care ai fost atata timp si pe care l-ai iubit? timpul si noua relatie nu sterg, ci atenueaza amintirea celui dinainte. Oricum, cheer up! Am trecut exact prin aceeasi poveste...de parca as fi scris-o eu.

| SufletDeCopil a răspuns:

Pai mie cand mi-a zis pr sa ne desp... i-am spus:
nu stiu cum sa incep, imi pare rau ca mai tratat ca pe o carpa, ca am fost un nimeni pentru tine ca am pierdut
atat timp dar intr un fel imi pare bine
ca iubesc cu adevarat (pe cine nu trebuie)si sincer stiu ca o sa sufar
mult
dar asta e
toti ne luam tepe, te iubesc din tot sufletul meu
: si mi-e dor de tine
sa te
iau in brate.
nu am sa te mai caut
te las pe tine, chiar vreau sa vad cat am insenat eu pentru tine... te rog sa ai grijja de tine.
Mna si s-a simtit prost si ne-am impakt.incearca si uhbig grin poate merge! bafta kiss

| SufletDeCopil a răspuns:

Have a nice day!

| udarb a răspuns:

In aceasta relatie ati gresit amandoi cu privire certurile dese dintre voi, cel mai bine ar fi sa iti acupi timpul cu altceva, cum ar fi cititul unei carti bune. Asta ar putea sa te distraga de la el...

| Etelca a răspuns:

Nu te mai gamdi la el

| imyourdestiny2 a răspuns:

Plagi cat poti dar nu-l lasa sa vada asta...adica cand te vede nu plangi nu esti trista incearca sa pari indiferenta cu el... daca iti spune sa va impacati ii spui nu pentru ca ai suferit destul si gandeste-te ca daca s-a despartit de tine inseamna ca nu tea meritat si incearca sa-ti faci noi pr sati ocupi timpu` cu ceva sau sa cunosti alt baiat. bafta multa:*:**:

| gabybubbles a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la elhappy! Nu te meritabig grin!>big grin