| anonim_4396 a întrebat:

Salut,

As avea o nelamurire.Prietena mea cu care am fost de 2 ani si 3 luni, s-a trezit dintr-o data sa zica ca ne despartim.Problema e ca a zis ca inca ma iubeste, dar prietenele ei i-au dat niste sfaturi ..sa zicem nu ok despre relatia noastra si acum chiar daca ma iubeste nu mai vrea sa fim impreuna.Au fost multe faze in astia 2 ani in care multa lumea au incercat sa ne desparta din motive absurde gen: "de ce este cu el si nu cu mine" "de ce el umbla cu una ca ea si nu vrea sa fie cu una ca mine" si lista continua.Am implorat-o sa imi mai dea o sansa la iubirea ei si ii tot spuneam daca ma iubeste cu adevarat atunci m-ar primi inapoi in relatie, ca asa se intampla cand amandoi se iubesc mult...trec peste orice obstacol.Ea tot nu si nu, si azi facem un pact..ca ea nu se da la nimeni si nu lasa pe altii sa se dea la ea si daca dupa 1 luna cand ne vom vedea fata in fata inca ma iubeste ne impacam.Si eu i-am zis ca dupa atata timp de relatie nu are cum sa ii treaca acest sentiment rapid si a zis ca stie..si eu i-am zis pai aia inseamna ca indirect vrei sa ne impacam ca inca ma iubesti si ma vei iubi si atunci si a zis ca da.Eu ce ar trebui sa inteleg din asta? Deja am cateva zile de nemancat si nedormit, nici nu mai pot sa plang, o iubesc prea mult...nu am inselat-o si nu am facu nimic grav dupa parerea mea si a altora si toti din exterior au zis ca am tratat-o prea frumos si i-am oferit tot ce si-a dorit..Eu ce ar trebui sa fac/inteleg? Va rog, ajutati-ma cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Ale dracu prietene. Or fi geloase. Uite de asta nu imi intreb niciodata prietenele ce parere au despre iubitul meu. O relatie e o decizie intre 2 oameni nu intre voi2 si restul prietenei ei. Vorbeste cu ea prieteneste si explica-i ca nu e bine sa existe altii intre voi. Asa nu o sa fie niciodata fericita. Daca prietenelor nu le va placea nici urmatoru, ce face? Il arunca la cos? La urma urmei, ea sta cu tine nu prietenele. Ptiu, firar ele de prietene ca si pe mine m-au ofticat. De fapt, las-o ma in pace, te iubeste dar e naiva rau. Macar daca va despartiti stii ca nu e vina ta si ca ai facut tot ce ai putut. Mai vb o data cu ea poate casca ochii. Daca nu...mai las-o sa se coaca! Mai bine singur decat sa incerci sa le demonstrezi gainilor dragostea pentru rata.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te plange ca ai fost strivit daca te-ai transformat in vierme!

| Conficker a răspuns:

Stai linistit, tot cu tine este, nu conteaza ce se-ntampla in momentul asta, te-ai purtat frumos, avantajul tot de partea ta este. Ai incredere, tot impreuna sunteti, ai un pic de rabdare si o sa afli ce s-antamplat de a vrut sa nu va vedeti un timp.

| teetrrerretre a răspuns:

Citez: "s-a trezit dintr-o data"

Si nu ai trimis-o inapoi la somn si sa ii spui ca totu a fost un vis urat?

| rux2828 a răspuns:

Noi sa fim sanatosi.

| iskyhigh a răspuns:

DOAMNEEE ce sclav, n-o mai pupa atata-n cur... remediu, alta data cand iti mai spune fara motiv asa ceva ii zici clar si raspicat " jet 'tuts mm"