| anonim_4396 a întrebat:

De aproape 2 ani m-am despartit de un baiat, el acum are relatie. Eu il iubesc la fel de mult, nu l-am uitat si inca tin la el enorm. A fost o pauza la inceput cand el si-a facut relatia, dar dupa am inceput sa vorbim iar chiar daca el avea relatie si ar fi dorit atunci sa ne impacam dar nu prea voiam eu, suparata ca el isi facuse relatie. Am pastrat legatura mult timp si ne intalneam. Iubita lui nu stia asta... a ajuns si el sa ma iubeasca iar dar totusi spune ca nu se poate desparti de ea. Nu stiu ce sa mai fac, am incercat sa il las de n ori dar mereu ba ma intorc eu la el, ba el la mine. Vreau sa incerc sa merg mai departe chiar daca il iubesc si stiu foarte bine ca si el tine la mine, mi-a dovedit asta ne f multe ori. Ajutati-ma va rog!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai deloc orgoliu.
Ar trebui să îl uiți. Nu te iubește.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din ce ai spus tu eu nu cred că te iubeşte aşa tare, în primul rând el are o relaţie, tu nu. Dacă te iubea nu îşi făcea această relaţie. Poate nu vrea să te intristeze şi îţi zice că te iubeşte.Tu singură nu ştii ce vrei, ba pleci, ba te întorci la el.Asta e o chestie ce ţine de trecut şi voi vreţi s-o restailiţi, dar nu o să meargă.Cu siguranţă va-ţi despărţit dintr-un anumit motiv.

| croissant a răspuns:

Situatia voastra nu va ajunge nicaieri asa. Vorbeste cat mai clar cu el si intreaba-l cu cine vrea sa fie daca iti spune ca nu stie ca are nevoie de gândire parerea mea este sa nu mai vorbesti cu el si sa iti vezi de viata ta pentru ca timpul nu sta in loc.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să-l lași în pace. Dacă ar fi vrut să se întoarcă la tine s-ar fi despărțit de femeia aceea. Vă joacă pe degete.